Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Golf

Sekcja golfa to najmłodsza dyscyplina w ramach prężnie rozwijającego się Sportgas. Obecnie trwa przygotowanie wiosennych planów rozgrywek, również dla tych, którzy już dawno połknęli bakcyla golfowego i mają ambicje turniejowe. Zachęcamy do zasilenia sekcji golfa swoją pasją i umiejętnościami.

Kilka zdań o dscyplinie:
Amatorów golfa na całym świecie nie brakuje – dyscyplinę uprawia zawodowo i amatorsko aż 60 mln ludzi na 6 kontynentach!  Szczególną popularnością ten sport cieszy się w USA, Tajlandii, Australii, Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii a nawet w Czechach. Na naszym podwórku ciągle jednak, golf uchodzi za dyscyplinę elitarną i trudniej dostępną. Mimo tego Sportgas postanowił podjąć wyzwanie i spopularyzować ten sport wśród swoich uczestników. Tym bardziej, że golf doskonale wpisuje się w główne założenia stowarzyszenia:
•    może uprawiać go każdy – przekrój wiekowy tej dyscypliny waha się między 5 a 95 rokiem życia. Przejście 18-tu dołków zajmuje od 4 do 6 godzin, w trakcie których gracz, wykonując umiarkowany wysiłek fizyczny, przemierza ok 10 km i spala nawet 2500 kcal.
•    poprawia kondycję fizyczną - golf jest bardzo skutecznym sposobem zapobiegania i rehabilitacji różnych kontuzji, schorzeń układu kostnego - zwłaszcza kręgosłupa. Dlatego szczególnie rekomendowany jest osobom, które nie mogą podjąć intensywnego wysiłku fizycznego, a kochają sport. Idealny jest więc dla amatorów!
•    dostarcza niesamowitych emocji – golf to sport towarzyski, umożliwiający nawiązanie kontaktów i wymianę poglądów. Towarzyszy mu swoisty rodzaj etykiety - reguł zachowania i ubioru, przestrzeganych przez golfistów na całym świecie.