Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Barbórkowe strzelanie w doborowym gronie

30 strzelców, sześć grup, trzy dni rywalizacji, klasyfikacja generalna i rywalizacja firmowa - tak w dużym uproszczeniu można opisać Barbórkowy "Strzał w 10", zorganizowany przez Sportgas pod koniec listopada na strzelnicy Legii Warszawa.

Dotychczas nasze zawody strzeleckie trwały zwykle jeden dzień i wszyscy mogliśmy jednocześnie rywalizować na strzelnicy, wymieniać się doświadczeniami, obserwować jak strzelają rywale w oczekiwaniu na swoją kolej.

Tym razem konieczne było dostosowanie się do procedur sanitarnych, które ograniczały liczbę osób na obiekcie. Dlatego naszych uczestników podzieliliśmy na sześć pięcioosobowych grup. Każda strzelała podczas osobnej popołudniowej sesji. To jednak nie zmniejszyło emocji i dobrej zabawy, które pozwoliły nam się cieszyć z możliwości rywalizowania w ulubionej dyscyplinie i w doborowym gronie prawdziwych pasjonatów.

W każdej z konkurencji była zacięta rywalizacja, za którą należą się szczere słowa uznania. Szczególnie wyrównane było podium w pistolecie sportowym, bowiem trzej panowie zdobyli po 94 punkty. A zwycięstwo przypadło ostatecznie Bartoszowi Borysewiczowi - dodamy szefowi sekcji strzeleckiej Sportgas. Drugie miejsce zajął Paweł Mroczkowski, a trzecie Michał Grzybowski. Wszyscy trzej reprezentowali Polską Spółkę Gazownictwa i walnie przyczynili się do jej wygranej w klasyfikacji generalnej firm.

Michał Grzybowski był także trzeci w karabinie sportowym, w którym lepiej od niego spisali się tylko reprezentanci GAZ-SYSTEM - Marek Czerwiński i Andrzej Srokosz. Natomiast w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu zdecydowanie najlepszy był Maciej Turek (DHL), pokonując Tomasza Grudzińskiego (PSG) i Artura Michniewicza (PGE).

W barbórkowym turnieju na obiekcie Legii w klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Elżbieta Kramek (GAZ-SYSTEM), wyprzedzając Małgorzatę Krasowską (PGNiG) i Monikę Wójcik (PGNiG).

Nowością tej edycji była za to klasyfikacja generalna firm, która dodała dodatkowego smaczku naszej rywalizacji. W niej zwycięstwo odniosła Polska Spółka Gazownicza zdobywając w sumie 743 pkt, tylko o 20 więcej od GAZ-SYSTEM. Trzecie miejsce na podium zajęło PGNiG - 612 pkt.

Cieszymy się z tak dużego zainteresowania Barbórkowym "Strzałem w 10", wysokim poziomem jaki zaprezentowali wszyscy uczestnicy. To nas utwierdza w przekonaniu, że warto jak najczęściej organizować dla Was podobne okazje do sprawdzenia formy i precyzji. Po raz kolejny też w praktyce przekonaliśmy się, że strzelectwo można uprawiać bezpiecznie, stosując się do niezbędnych procedur sanitarnych związanych z pandemią.    

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w działalności sekcji oraz do namawiania przyjaciół i znajomych z branży gazowniczej, paliwowej i energetycznej, by dołączyli do Sportgas. Roczne członkostwo to tyko 120 złotych (10 zł za miesiąc). To może być też świetny prezent Mikołajkowy czy pod choinkę dla kogoś z bliskich, kto tak jak my fascynuje się strzelectwem.

Wszelkie informacje udzieli szef sekcji strzeleckiej Bartosz Borysewicz (bartosz.borysewicz<>sportgas.pl).

Zapraszamy serdecznie, w Sportgas razem spełniamy marzenia!

Końcowe wyniki Barbórkowego "Strzału w 10": 

pistolet sportowy -
Bartosz Borysewicz (PSG) 94 pkt (3)
Paweł Mroczkowski (PSG)  94 (2)
Michał Grzybowski (PSG)  94

karabin sportowy -
Marek Czerwiński (GAZ-SYSTEM) 84 pkt
Andrzej Srokosz (GAZ-SYSTEM)  83 (1)
Michał Grzybowski (PSG)       81

pistolet centralnego zapłonu -
1. Maciej Turek (DHL)      92 pkt (3)
2. Tomasz Grudziński (PSG) 88
3. Artur Michniewicz (PGE) 86 (1)

klasyfikacja generalna kobiet -
1. Elżbieta Kramek (GAZ-SYSTEM) 237 pkt
2. Małgorzata Krasowska (PGNiG) 234
3. Monika Wójcik (PGNiG)        223

klasyfikacja generalna firm -
1. PSG        743 pkt
2. GAZ-SYSTEM 723
3. PGNiG      612