Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Barbórkowy Turniej Piłkarski 2019

Barbórkowy Turniej Piłkarski 2019 wygrała drużyna Europolgazu, pokonując w finale zespół PLAY 4:2. Królem strzelców został Dawid Matak, zdobywca 16 goli, a tytuł najlepszego bramkarza przypadł Arkowi Warpechowskiemu.

Europolgaz był w całej imprezie jedynym niepokonanym teamem w stawce. Zdecydowanie wygrał rywalizację we wstępnej fazie, zdobywając komplet 12 punktów w czterech meczach grupowych. Na dodatek miał imponujący bilans bramek 20-3.

Z drugiego miejsca do półfinału awansowało PGNiG Centrala (5 pkt, 13-9 goli), choć taki sam dorobek punktowy miał Świt Gazownia Warszawa. Zadecydował jednak gorszy bilans strzelecki (12-11) i w tej sytuacji mógł rywalizować w dolnej części drabinki play off, o miejsca 5-8, podobnie jak PSG ZG Kielce (4 pkt, 6-13). Z dalszej rywalizacji odpadli zawodnicy PGNiG Termika (1 pkt; 7-22).

Natomiast w drugiej grupie bezkonkurencyjny był PLAY (12 pkt, 21-4), chociaż deptali im po piętach zawodnicy z PGNiG O/Zielona Góra 9 pkt, 21-5), którzy przegrali tylko raz w bezpośrednim meczu tych drużyn 3:4.

Za to prawo walki o miejsca 5-8 zapewniły sobie Sportgas (4 pkt, 7-15) i Orlen Upstream (4 pkt, 5-15), a odpadła drużyna PGNiG Obrót Detaliczny (0 pkt, 5-20).

W pierwszym półfinale Europolgaz okazał się zdecydowanie lepszy od PGNiG O/Zielona Góra 5:2. Natomiast PLAY z dużym trudem pokonał PGNiG Centrala 1:0, które potem w meczu o 3. miejsce przegrało z PGNiG O/Zielona Góra 0:2.

Dolną połówkę zawojował Świt Gazownia Warszawa, pokonując Orlen Upsteream 2:1, a następnie PSG ZG Kielce 7:2. Kielecki zespół wcześniej wygrał z ekipą Sportgas 5:1, która walkę o 7. pozycję przegrała potem z Orlen Upstream 1:2.

O tym, jak wielka #Pasja i #Energia towarzyszyły kilkugodzinnej rywalizacji z udziałem 10 drużyn, przekonać się mogli uczestnicy i ich najbliżsi, wytrwale kibicujący w w Hali Piłkarskiej na warszawskim Bemowie. Chociaż namiastkę tej atmosfery mogliśmy odczuć, gdy przyszedł czas na #Relaks, odbiór pucharów oraz integrację w ramach Sportgas Summary Year 2019. Kto nie dotarł na Foksal powinien żałować.

Barbórkowy Turniej Piłkarski 2019 współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach projektu aktywizującego Sportgas II. Honorowy patronat objął nad nim Prezes Zarządu EuRoPol Gazu Piotr Tutak. (foto: Piotr Ulanowski)

             Końcowa kolejność:

1 . Europolgaz

2 . PLAY

3 . PGNiG O/Zielona Góra

4 . PGNiG Centrala

5 . GKS Świt Gazownia Warszawa

6 . PSG ZG Kielce

7 . Orlen Upstream

8 . Sportgas

PGNiG Obrót Detaliczny

PGNiG Termika