Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Barbórkowy Turniej Tenisowy Sportgas

Tenis, teatr, doborowe towarzystwo, czyli piąta odsłona Barbórkowego Turnieju Tenisowego Sportgas.

Wiele godzin sportowych zmagań, ponad 30 zawodniczek i zawodników w sobotę – 18 listopada br., po raz piąty spotkało się, aby sprawdzić swoje umiejętności, zaprezentować roczne sportowe postępy i w miłej atmosferze aktywnie spędzić wolny czas.

Były emocje, zacięta walka, ale też świetna i sympatyczna atmosfera. I właśnie dlatego tak naprawdę chyba nikt nie mógł poczuć się przegranym – w końcu daliśmy z siebie wszystko. Ale jak wiadomo zwycięzca może być tylko jeden – a w tym przypadku było ich wielu. Najwyższe trofea mogły przypaść jednak wyłącznie tym najlepszym.

Pełna klasyfikacja, po zaciętych pojedynkach prezentuje się następująco:

Singiel Open:
1. Ryszard Rządziński 
2. Grygorowicz Krzysztof
3. Aleksander Borissevich

Mikst Open:
1. Anna Majewska/Wojciech Fijałkowski
2. Marzena Rowicka/Wojciech Skibiński
3. Ewa Łabno-Falęcka/Maciej Sypniewski

Ponieważ zwycięzców należało uhonorować, wszyscy spotkaliśmy się wieczorem na Gali Sportowej „Sportgas” celem wręczenia turniejowych trofeów. Zaproszeni goście mieli dodatkowo możliwość nagrodzić oklaskami najlepszych zawodników tenisowych zmagań oraz aktorów Teatru Słowackiego z Krakowa, którzy mistrzowsko zagrali klasykę, tj. sztukę Sławomira Mrożka „Emigranci”, która dała nam dużo do myślenia, o tym jacy byliśmy, jacy jesteśmy i jacy chcemy być nie tylko na emigracji. Uniwersalny i ponadczasowy przekaz warty jest zastanowienia się przez każdego z nas. Ale w końcu czego innego można było się spodziewać po pełnym atrakcji Turnieju w tak doborowym towarzystwie, w którym zachowanie, kultura osobista i pasja do sportu zobowiązuje?