Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Brydż

Wiecie czym jest naturalna #Pasja do efektywnego wysiłku umysłowego, połączonego z rozwijaniem skutecznych strategii, doskonałą pamięcią i podejmowaniem błyskawicznych decyzji poprzedzonych celną analizą sytuacji? Tak, kwintesencją tych procesów dla elastycznych umysłów, jest brydż.

Zdajecie sobie sprawę jak intensywna i pozytywna #Energia wytwarza się w trakcie rozdań kart, gdy partnerzy rozgrywki rozumieją się niemal bez słów? Jednocześnie starają się trafnie odczytywać nawzajem swoje intencje, i nie widząc swoich kart skutecznie pokrzyżować taktyczne zamysły rywali siedzących przy tym samym stole.

Nieosiągalna dyscyplina tylko dla mistrzów? Nie, to świetny #Relaks dla szarych komórek, przyprawiony nutką towarzyskiej integracji ludzi o podobnych zainteresowaniach. Dodajmy, że sekcja brydża sportowego Sportgas powstała w 2010 roku i skupia zarówno doświadczonych i utytułowanych brydżystów, jak i osoby, które grają od niedawna.

To zróżnicowanie wśród członków sekcji staramy się odpowiednio ukierunkowywać organizując regularne zajęcia, ale i specjalistyczne szkolenia z licytacji, rozgrywki czy wistu. Również przeprowadzamy konsultacje na dowolne tematy związane z grą z doświadczonym instruktorem brydża sportowego i sędzią międzynarodowym. Ale także naukę brydża od podstaw dla nowych członków sekcji.

W każdy ostatni czwartek miesiąca (zazwyczaj o godz. 16.00 (poza wakacjami), na terenie Kasprzaka 25 organizujemy turnieje, naprzemiennie na maxy i na IMPy, zaliczane do punktacji długofalowej naszej sekcji.

W 2012 organizowaliśmy także Mistrzostwa GK PGNiG w Brydżu Sportowym, kontynuując tradycję współzawodnictwa brydżowego wśród pracowników polskiej branży gazowniczej. Była to najdłużej organizowana impreza środowiskowa w Polsce, a jej początki sięgają lat 70-tych.

Zapraszamy osoby chcące nauczyć się grać w brydża i skorzystać z profesjonalnego szkolenia. Zajęcia - w zależności od liczby zgłoszeń - odbywać się będą raz w tygodniu, na terenie kompleksu przy ul. Kasprzaka 25 w Warszawie.
 

Kierownik Sekcji:

Jan Piotrowski, tel. +48 693 028 231, e-mail: jan.piotrowski<>pgnig.pl