Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Brydżowe podsumowanie roku

W dniu 15 grudnia 2015r. w Muzeum Gazownictwa w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie działalności sekcji brydzowej Sportgas, po którym rozegrano VI Barbórkowy Turniej Indywidualny.
Spotkanie otworzył Prezes Stowarzyszenia - Waldemar Mnich, który zwięźle nakreślił plany działalności Sportgas na kolejny rok oraz wskazał na bieżące problemy funkcjonowania Stowarzyszenia, których rozwiązanie wymagać będzie współpracy wszystkich członków Stowarzyszenia. Życzył też zebranym dużo sukcesów sportowych i satysfakcji z uczestnictwa w działalności w Stowarzyszeniu oraz zachęcił do zwiększonej aktywności w budowie dalszego rozwoju sekcji brydżowej w 2016r.

P_20151215_161138
Następnie uhonorowano najlepszych zawodników sekcji brydżowej w roku 2015. Członkowie sekcji zdobywali punkty klasyfikacji długofalowej w 9 turniejach, w okresie od stycznia do listopada, lecz do punktacji generalnej zaliczono jedynie 6 najlepszych wyników. Taka formuła pozwoliła uwzględnić chwilowe spadki formy lub też nieobecności niektórych zawodników na kilku turniejach w ciągu minionego roku. Ostatecznie, najlepszymi brydżystami sekcji w roku 2015 okazali się:

I miejsce (266 punktów):
Dorota Mosakowska    
Lesław Klader
II miejsce (239 punktów):
Adrian Kaczmarek
III miejsce (226 punktów):
Damian Jędrzejewski

P_20151215_162524
Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów, pucharów i drobnych upominków rzeczowych dla najlepszych zawodników w roku 2015, rozpoczął się VI Barbórkowy Turniej Indywidualny. Była to dla zebranych brydżystów doskonała okazja do chwilowego, przedświątecznego "odpoczynku" od stałych partnerów. Oczywiście, chwilowa zmiana partnera, jak w prawdziwym życiu, może rodzić wiele nieprzewidzianych ryzyk i nigdy nie wiadomo, czy skończy się obupólną satysfakcją... Szybko okazało się, że sukces w turnieju indywidualnym wymaga wielu inych cech niż w pozostałe dyscypliny brydzowe. Do wygrania konieczne było wyrobienie w sobie wyrozumiałości dla każdorazowego, nowego partnera, umiejętność elastycznego podejścia do indywidualnych preferencji i nawyków graczy oraz zwykła cierpliwość w zdobywaniu w każdym nowym rozdaniu kompletu punktów. W tej indywidualnej wojnie nerwów najlepszymi okazali się:

I miejsce:
Bogdan Dąbrowski (61,90%)
II miejsce:
Dariusz Krakowiak (61,90%)
III miejsce:
Lesław Klader (61,11%)

20151215_200935
Ciekawostką turnieju był fakt, iż zdobywcy dwóch pierwszych miejsc po 21 rozdaniach osiągnęli dokładnie taki sam końcowy rezultat (61,90 %) i dopiero powtórne przeliczenie wyników osiągniętych przez tych dwóch zawodników w trakcie całego turnieju, zgodnie z zaleceniami Międzynarodowego Prawa Brydżowego wykazało, że lepszy okazał się Bogdan Dąbrowski. Pozostali uczestnicy otrzymali okolicznościowe torebki z przydatnymi akcesoriami - w ten sposób każdy mógł poczuć się obdarowany przez Brydżowego Świętego Mikołaja, i to na długo przed otwarciem prezentów pod choinką.