Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Drużyna Sportgas na Robinsonadzie Kujawsko-Pomorskiej 2023

O 6:35, 19 sierpnia 2023 r. gravelowcy Sportgas ruszyli na trasę ultramaratonu rowerowego - Zieloną trasą Robinsonady Kujawsko-Pomorskiej 2023. #Robinsonada to event rowerowy o charakterze gravelowo-przełajowym. Zadaniem uczestników jest nie tylko odpowiednie rozłożenie własnych sił, ale również dobór ekwipunku niezbędnego do przeżycia tej wspaniałej przygody i stania się prawdziwym Robinsonem! Jak zapewnia organizator - uczestnicy na trasie mierzą się ze swoimi słabościami i przekonują się, na ile ich stać.  
2
Na trasie Zielonej wyznaczono do przejechania 244,2 km w limicie czasu 35h. Start i meta znajdowała się w Toruniu. Na starcie trasy Zielonej zameldowało się 255-ciu uczestników, którzy szlakiem wiodącym głównie przez rozległe pola i lasy ruszyli w stronę Ciechocinka, Nieszawy, Kruszwicy, objechali Jezioro Gopło, dotarli do Inowrocławia, Gniewkowa i Małej Nieszawki, aby na koniec z powrotem znaleźć się na terenie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
3
Poranek mógłby być bardzo udany, drużyna miała dobre tempo, trasa była łatwa, poranna pogoda przyjemna, niestety nie obyło się bez różnych niespodzianek, takich jak np. dwukrotne złapanie gumy. Od południa upał stawał się coraz bardziej dokuczliwy, sięgał 34°C. Na domiar złego trasa stała się bardzo piaszczysta, niektóre odcinki trzeba było pokonywać prowadząc rower. Stopniowo walka z upałem, skurczami, odparzeniami  i ogólnym zmęczeniem stawała się coraz trudniejsza. Częściej szukaliśmy wytchnienia, ochłody i wody w mijanych po drodze sklepach. Upał pokonał dwudziestu dziewięciu uczestników, którzy wycofali się nie kończąc rajdu. Na szczęście Drużyna Sportgasu, w pełnym składzie, zameldowała się na mecie.
6
7
Najmłodszy z uczestników Paweł Ryder w klasyfikacji generalnej zajął 36 miejsce, Paweł Zdanowski i Janusz Chromiak odpowiednio 124 i 125 miejsce.
Wspaniała organizacja i atmosfera, która panowała pomiędzy uczestnikami Robinsonady pozostawiła niezatarte wspomnienia. W kolejnym sezonie znowu spotkamy się na trasach coraz popularniejszych i coraz częściej organizowanych ultramaratonów rowerowych.
5
Projekt dofinansowany ze środków Fundacji PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza.