Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Dzień 1. Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PGNiG SA

Piątek w trakcie Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PGNiG SA – Sportgas Sailling CUP 2020 byl typowym dniem roboczym. Przygotowania na obiekcie, odprawa jednostek i załóg, próbne wyścigi treningowe, no i przede wszystkim rozpoznanie dyspozycji rywali.

Imprezie przyświeca szczytny cel, bowiem podobnie jak w ubiegłych latach, uczestnicy mogą wesprzeć instytucje pomagające osobom potrzebujących. Sobotnia rywalizacja toczyć się będzie na wodach Zatoki Gdańskiej, na akwenie należącym do Narodowego Centrum Żeglarstwa, usytuowanym w Górkach Zachodnich.

- W tym roku regaty odbywają się w wyjątkowych warunkach, ze względu na pandemię koronawirusa. Dlatego organizując je kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo wszystkich uczestników i przestrzeganie niezbędnych procedur sanitarnych. W pakietach startowych wszyscy otrzymali rękawiczki, maseczki i płyny do dezynfekcji oraz wytyczne dotyczące dezynfekcji rąk i przestrzegania podstawowych zasad postępowania związanych z COVID-19 – powiedział podczas odprawy załóg prezes Sportgas Waldemar Mnich.

Regaty organizowane są we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim i dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu w ramach projektu aktywizacji sportowej Sportgas oraz partnera strategicznego PGNiG. P

atronatem honorowym objął je Prezes Zarządu PGNiG Jerzy Kwieciński, a udział w nich biorą przede wszystkim przedstawiciele spółek z branży naftowej, gazowniczej i energetycznej, a także podmioty współpracujące.

W otwarciu wzięli udział wiceprezes Zarządu PGNiG ds. Finansowych Przemysław Wacławski oraz wiceprezes ds. Finansowych Polskiej Spółki Gazownictwa Piotr Staroń, którzy sami startują w imprezie.

Na pierwszej odprawie wszystkich zgłoszonych zawodników o obowiązujących zasadach na terenie Narodowego Centrum Żeglarstwa poinformował dyrektor ośrodka Maciej Szafran. Po czym nastąpiło losowanie jachtów typu Balt 23 przed wyścigami próbnymi, odbywającymi się na akwenie Wisły Śmiałej.

Były pamiątkowe zdjęcia, przygotowanie jednostek do wypłynięcia i potem już tylko żeglowanie przy pięknej słonecznej pogodzie i umiarkowanym wietrze. Aura w ostatni weekend lata wyjątkowo sprzyja morskiej rywalizacji, a chwilami było naprawdę gorąco.

Po sesjach treningowych przyszedł czas na podsumowanie i podpowiedzi taktyczne fachowca, którym niewątpliwie jest sędzia główny regat Zbigniew Czubek.

W sobotniej rywalizacji wystartuje w sumie 10 ekip, w tym po dwie reprezentujące PGNiG oraz PSG oraz po jednej pod szyldem PGNiG Termika, EuroPolGaz, DZP, TGE, PGNiG Norway i Sportgas

           "Rozkład jazdy” na sobotę, 2. dzień Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PGNiG SA w Gdańsku – Sportgas Sailing CUP 2020:


Narodowe Centrum Żeglarstwa (Górki Zachodnie, Gdańsk)

godz. 9.30-10.30 – losowanie jachtów i odprawa załóg

godz. 11-18 – wyścigi regatowe

 

Hotel Holiday Inn – Wyspa Spichrzów (Gdańsk)

godz. 19 – gala podsumowująca regaty i wręczenie nagród