Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

II Edycja Kursu Instruktora Tenisa

Kurs instruktora tenisa to szansa na rozwój umiejętności własnych i zarazem możliwość zdobycia kwalifikacji umożliwiającyh pracę jako instruktor tenisa. W trakcie kursu uczestnicy nabędą kompetencje (wiedzę oraz umiejętności) niezbędne do prowadzenia nauki i doskonalenia gry w tenisa we wszystkich grupach wiekowych. W toku zajęć słuchacze nauczą się jak planować, organizować i przeprowadzać lekcje tenisa z początkującymi. Nabędą umiejętności w zakresie nauczania podstaw taktyki i techniki gry, metodyki nauczania, biomechaniki oraz organizowania zawodów dla graczy w różnym wieku. 
Program Kursu odpowiada programowi Międzynarodowej Federacji Tenisowej, stąd słuchacze nauczą się planować i prowadzić zajęcia wg zaleceń ITF i takich programów nauczania jak: Play and Stay, First Step, Tennis10, TenisXpress, Tennis 11-17 Tennis Programme, Cardio Tennis, poznają Grywalizację i inne atrakcyjne metody nauczania. Łączny wymiar zajęć z wykładowcami 85 godzin. Zajęcia prowadzone będą zgodnie z nowoczesnym podejściem kompetencyjnym i skupiają się na doskonaleniu praktycznych umiejętnościach przydatnych bezpośrednio w pracy z określonymi grupami tenisistów. Oznacza to, że dominować będą zajęcia praktyczne, będzie „dużo grania” a uczestnicy będą także mieli szanse poprawić swoje własne umiejętności. 
Absolwenci kursu otrzymują Certyfikat Akademii Trenerów Tenisa oraz licencję PZT.  
Z projektem startujemy już po raz drugi. Pierwszą edycję ukończyliśmy w 2017 r. - https://sportgas.pl/kurs-instruktora-tenisa-czlonkow-sportgas i wspominamy ją bardzo dobrze.