Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

III Regaty o Puchar Prezesa PSG przeminęły z wiatrem

Na wodach jeziora Roś k/Pisza zakończyły się coroczne Regaty o Puchar Prezesa Polskiej Spółki Gazownictwa.  W ramach realizowanego w 2024 roku projektu #SPORTGAS SAILING CUP w dn. 7-9 czerwca (piątek-niedziela) o zwycięstwo w regatach rywalizowały 24 załogi. Tworzyli je pracownicy, przedstawiciele głównie branży energetycznej, którzy na Mazury przyjechali z wielu części Polski.
Rozegrano pięć wyścigów, a najgorszy start, tzw. odrzutka nie był uwzględniany w końcowej klasyfikacji.
Regaty dość wolno wchodziły na pełne obroty ze względu na słaby wiatr. Po wypłynięciu na wodę i rozegraniu w trudnych warunkach zaledwie jednego wyścigu Jacek Turczynowicz, szef Regat w porozumieniu z sędzią głównym Regat Grzegorzem Kubickim zarządzili powrót na ląd. I to była znakomita decyzja. Po obejrzeniu zwycięstwa Igi Świątek na kortach w Paryżu, po ponad 2 godzinach ponownie byliśmy już wodzie.
DSC03265
Wiatru przed zachodem słońca nie brakowało! Było dynamicznie, a miłośnicy ładnych widoków, łodzi pod pełnymi żaglami, też nie mogli narzekać.
IMG_2507
Od początku ton rywalizacji nadawały trzy załogi: 1.  PSG 1 Sail Force One Sailing Team, sternik: Michał Płaska, ORLEN Zielona Góra Sailing Team, sternik: Łukasz Miller oraz ORLEN Zięba Sailing Team, sternik: Beata Zięba Beata. Te trzy załogi ostatecznie podzieliły się miejscami na podium. O kolejności decydowały dosłownie niuanse. Ważny był czwarty wyścig, gdzie trzy załogi nie poradziły sobie z presją i popełniły wyraźny falstart. Po dyskwalifikacji faworyzowanej załogi PSG 11, sternik Szczepan Tomaszewski,stało się jasne, kto powalczy o puchary.
Regaty rozgrywane były przy słonecznej pogodzie, a z chwilowymi brakami wiatru organizatorzy świetnie sobie poradzili. Na wodzie panowała ostra rywalizacja, ale obyło się bez kontrowersji i protestów, których rozpatrywanie w poprzednich edycjach znaczenie opóźniało stworzenie końcowej klasyfikacji.
DSC02824
Uczestnicy podkreślali dobrą organizację i świetną atmosferę, która towarzyszyła załogom także po zejściu na ląd m.in. podczas integracyjnego ogniska. Wcześniej zapowiedziana nagroda Fair Play ufundowana przez firmę #EXATEL trafiła do załogi PSG 7 - sternik Artur Magiera. Świetny pomysł zachęcający do czystej rywalizacji, szacunku do innych załóg, umiejętności godnego świętowania sukcesów i honorowego znoszenia porażek będzie kontynuowany podczas kolejnych naszych regat. 
Dało się też zauważyć ciągłą potrzebę podnoszenia żeglarskich kompetencji. Wieczorem, w przededniu regat, podczas odprawy sterników odbyło się zaimprowizowane szkolenie żeglarskie, które trwało do późnych godzin nocnych. Pytań nie było końca. Każdy chciał jak najlepiej przygotować się do sobotniego startu,
Regaty we Wrotach Mazur były drugim w tym roku wydarzeniem organizowanym w ramach cyklu Sportgas Sailing Cup.
SPORTGAS, organizator wydarzenia, już dziś zaprasza w dn. 13-15.09. nad Zatokę Gdańską na #Finałowe Regaty Sportgas Sailing Cup 2024. Warto pospieszyć się ze zgłaszaniem załóg, ale po udanym i pełnym pozytywnej #energii spotkaniu na Mazurach nikogo namawiać chyba nie trzeba.
OFICJALNE WYNIKI REGAT PSG (Wrota Mazur, 6-9.06.2024)
1.  PSG 1 Sail Force One Sailing Team (pkt. 9)
Michał Płaska - sternik
Piotr Staroń                                 
Gabriela Affek                             
Monika Flanc       
IMG_30552. ORLEN Zielona Góra Sailing Team (pkt. 16)
Łukasz Miller - sternik
Rafał Bisset                    
Jacek Nisiewicz
Andrzej Walkiewicz 
IMG_29903. Orlen Zięba Sailing Team (pkt. 16)
Beata Zięba - sternik
Marta Kamińska                         
Krzysztof Załączkowski               
Marianna Malkowska  
IMG_29584. PSG 11 Bachusi Sailing Team 
5. PGNiG TERMIKA Sailing Team            
6. PSG 6 Gazem do Mety Sailing Team  
7. Gas Storage Poland #1 Sailing Team
8. Sportgas Geronimo Sailing Team
9. PSG 3 Piastowie Sailing Team
10. EXATEL Sailing Team            
11. ORLEN SUŁEK Sailing Team
12. PSG 9 SZTURGAZ Sailing Team         
13. Gas Storage Poland #2 Sailing Team     
14. PGNiG OGiE Sailing Team
15. PSG 8 Galernicy Sailing Team
16. PSG 5 Perfect Patchwork Sailing Team
17. PSG 7 Sailing Team              
18. Orlen 2 Prawny Sailing Taem            
19. Sportgas 1 Sailing Team      
20. PSG 12 Sailing Team                          
21. ORLEN Legal Sailing Team   
22. PSG 4 Tytanik Sailing Team 
23. PSG Lublin Sailing Team      
24. PSG 10 Dyrektorzy na Fali Sailing Team        
Orgnizatorem wydarzenia był Sportgas, który dziękuje wszystkim uczestnikom za wspaniałe, żeglarskie emocje. Podziękowania należą się także Partnerom, a w szczególności Partnerowi Tytularnemu Regat - #Polskiej Spółce Gazownictwa.
grupowe