Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Impreza strzelecka trafiona w 10-tkę!

W ostatni weekend wakacji członkowie stowarzyszenia Sportgas ostro rywalizowali w turnieju „Strzał w 10”, który w sobotę odbył się na strzelnicy Legii Warszawa przy poligonie wojskowym w Rembertowie.  

Niemal całonocne intensywne opady deszczu nie zniechęciły uczestników zawodów do przyjazdu i startu w zawodach. Ich upór i odwaga zostały wynagrodzone, bo podczas naszej rywalizacji padało nieznacznie, a konkurencje rozgrywano pod zadaszeniem. 

Kolejna impreza pod szyldem „Strzał w 10” zorganizowany został dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu, a podczas zawodów wszyscy przestrzegali niezbędnych procedur sanitarnych związanych z COVID-19. Warto podkreślić, że otwarta strzelnica dawała możliwości zachowania odpowiedniego dystansu społecznego, co podkreślał, tłumacząc zawiłości regulaminowe, sędzia Patryk Lejda z Legii Warszawa.

Rywalizowaliśmy jednocześnie w trzech konkurencjach: strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu, z karabinu wyborowego oraz strzelanie do rzutek w konkurencji trap.

Właśnie w tej ostatniej walka była najbardziej zacięta. A o emocjach, jakie towarzyszyły nam do samego końca, najlepiej mówi fakt, że o 2 i 3 miejsce w systemie eliminacji rywalizowało jednocześnie 5 zawodników.

Konkurencję wygrał Mirosław Ujek, drugi był prezes stowarzyszenia Sportgas - Waldemar Mnich, a trzeci Mateusz Sobczak.
Strzelanie2
Największą celnością w w konkurencji pistoletu centralnego zapłonu popisał się Bartosz Bacia (93 pkt), wyprzedzając Michała Grzybowskiego (89) i Marka Czerwińskiego (81).
Strzelanie3
Natomiast w strzelaniu z karabinu wyborowego Bartosz Bacia (49 pkt) nieznacznie pokonał Marcina Ziółkowskiego (48), a trzecie miejsce na podium zajął Marcin Golański (47). Upominki dla wszystkich zwycięzców przygotowała Polska Spółka Gazownictwa.
Strzelanie4
Kilkugodzinna rywalizacja toczyła się w rodzinnej atmosferze, bo wielu uczestników dopingowali ich najbliżsi, którzy mogli się przy okazji oswoić z tą ciekawą dyscypliną. Wśród naszych strzelców byli reprezentacji wszystkich spółek z sektora gazowego,a najliczniej stawili się pracownicy Gaz-System i EuroPolgaz.

Zainteresowaniem, jakim cieszył się sierpniowy „Strzał w 10” utwierdził nas w przekonaniu, że wszyscy potrzebujemy rywalizacji i odrobiny rozrywki po przymusowej kwarantannie. Ważne jest, żeby wychodzić z izolacji społecznej z głową i rozsądnie cieszyć się możliwością korzystania z aktywnego relaksu oraz uprawiania ulubionych dyscyplin sportu.  

Jeśli tylko sytuacja epidemiologiczna pozwoli, to pod koniec roku znowu spotkamy się na strzelnicy przy okazji świętowania Barbórki. Zapraszamy serdecznie. 

Wyniki: 

pistolet centralnego zapłonu
1. Bartosz Bacia     93 pkt
2. Michał Grzybowski 89
3. Marek Czerwiński  81

karabin wyborowy
1. Bartosz Bacia     49 pkt
2. Marcin Ziółkowski 48
3. Marcin Golański   47

trap 
1. Mirosław Ujek
2. Waldemar Mnich
3. Mateusz Sobczak
strzelanie5