Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

IV Strzał w 10 w tym roku. Udane podsumowanie sezonu strzeleckiego.

Ponad 60 osób spotkało się w minioną sobotę 10 grudnia na terenie strzelnicy Legii Warszawa w Rembertowie, aby uczestniczyć w czwartej, tegorocznej edycji „Strzału w 10”. Zawody odbywały się w aurze zimowej, ale nikomu zimno nie było – uczestników wydarzenia rozgrzewały emocje rywalizacji oraz rozpalone ognisko.
2
Rozegrano cztery konkurencje: karabin centralnego zapłonu, pistolet centralnego zapłonu, strzelanie do rzutek - trap10 oraz konkurencję dynamiczną - strzelanie na czas do celów reaktywnych, w systemie interaktywnym steel alive.
4
Zawody na strzelnicy w Rembertowie były okazją, żeby podsumować dobiegający końca sezon strzelecki. Najlepszych strzelców nagrodzono okolicznościowymi statuetkami i nagrodami rzeczowymi.
               IMG_0006
W konkurencji trap10 bezapelacyjny był Paweł Majewski, który trzykrotnie zdobywał podium. W konkurencjach pistolet oraz karabin rywalizacja trwała do końca i była bardzo wyrównana. W pistolecie centralnego zapłonu najlepszym strzelcem roku okazał się Piotr Stępień z Polskiej Spółki Gazownictwa. W karabinie najlepszą zawodniczką została Monika Wójcik reprezentująca PGNiG Odział Centrala (Grupa Orlen).
        5
Symboliczne upominki dla najlepszych strzelców ufundowały: PGNiG Obrót Detaliczny, Polska Spółka Gazownictwa, EuRoPol Gaz, za co organizator i uczestnicy serdecznie dziękują.
Najlepszy zawodnik
Oprócz zawodów odbyło się także szkolenie specjalistyczne ze strzelania do rzutek w konkurencji trap. Jego uczestnicy mieli okazje poznać podstawy strzelania w formie wykładu, a następnie odbyli serie strzelań na osi rzutkowej. Wśród uczestników były też dzieci, dla których przygotowany został specjalny panel nt. bezpieczeństwa oraz strzelectwa jako dyscypliny sportowej. - Łączymy pokolenia. Cieszymy się z obecności naszych sprawdzonych kolegów, ale równocześnie zachęcamy najmłodszych do poznawania nowych aktywności. To dla nas bardzo ważne - powiedział Waldemar Mnich, prezes Sportgas-u.
8
Kolejna edycja naszej strzeleckiej rywalizacji już na wiosnę przyszłego roku. Nowy rok to także okazja do wprowadzenia nowości. Szczegóły zostaną ogłoszone niebawem. Jednocześnie serdecznie zachęcamy do przystępowania do naszego Towarzystwa. Strzelać każdy może - sekcja czeka na nowych strzelców.
7
Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Poniżej przedstawiamy wyniki za poszczególne konkurencje. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
KONKURENCJA: SteelAlive (inteligentne cele strzeleckie)
 1. Golemba Marcin
 2. Srokosz Andrzej
 3. Pałka Bartosz
        IMG_0068
KONKURENCJA: Trap 10 strzałów
 1. Borysewicz Bartosz
 2. Ruszkowski Jacek
 3. Szymański Marcin (w zastępstwie I. Szymaniec)
        IMG_0045
KONKURENCJA: Pistolet centralnego zapłonu
 1. Ziółkowski Dariusz
 2. Stępień Piotr
 3. Mokosa Krzysztof
        IMG_0036
KONKURENCJA: Karabin centralnego zapłonu
 1. Ziółkowski Dariusz
 2. Samborski Paweł
 3. Wójcik Monika
         IMG_0040