Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Jubileusz Stowarzyszenia Sportgas

Od 20 lat łączymy ludzi z pasją
Świętujemy 20-lecie powstania. Ceremonię jubileuszu 20-lecia Sportgas-u, który odbył się w sali The BOX na stadionie warszawskiej Legii, połączyliśmy z oglądaniem meczu Legia-Warta Poznań (2:2). A po sportowych emocjach związanych z meczem oraz całodniowymi zmaganiami tenisistów - Poznaliśmy zwycięzców V Wielobranżowego Turnieju Tenisowego Sportgas Tennis Cup 2023 i pasjonatów strzelectwa sportowego - Za nami Barbórkowy Strzał w 10. Podsumowanie edycji 2023. (sportgas.pl) przyszedł czas na nagrodzenie najlepszych.
Jubileuszowe wydarzenie zgromadziło członków Stowarzyszenia, zaproszonych gości oraz miłośników sportu, tworząc niezapomniany dzień pełen emocji, wspomnień i wzruszeń, który przeciągnął się do późnych godzin wieczornych.
Warto to zobaczyć jeszcze raz w kadrach krótkiego filmu - kliknij w link!!!
Tego dnia wręczyliśmy też pamiątkowe statuetki. Otrzymali je zwycięzcy odbywających się tego dnia naszych klubowych wydarzeń.
gala_dwadziescalat013
gala_dwadziescalat015Kim jesteśmy
„Sportgas’’, jako Stowarzyszenie zostało zarejestrowane 14 października 2003 r. Jest prawnie funkcjonującym podmiotem, którego podstawowym celem statutowym jest rozwijanie i propagowanie inicjatyw, postaw a także działań sprzyjających rozwojowi kultury fizycznej i sportu. Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do członków Stowarzyszenia i ich rodzin zawodowo skupionych wokół branży energetycznej. Organizacja liczy ponad 700 członków i od 20 lat prowadzi działalność sportową w ramach sekcji: tenisowej, piłkarskiej, żeglarskiej, strzeleckiej, biegowej, rowerowej i badmintonowej. Ale na tym się nie zamykamy. Podejmujemy się nowych inicjatyw. Morsowanie, sztuki walki, Drone Academy, to projekty we wczesnym, ale bardzo obecującym stadium dalszego rozwoju. Pracujemy również nad wznowieniem działalności sekcji squash'a.
Piłka łączy i dzieli nas. Dobrze, że jesteśmy multisportowi
Nasze spotkanie przy Łazienkowskiej uświetniło Sportowe Podsumowanie Roku 2023 połączne z jakże okrągłym Jubileuszem działalności. Była to okazja do docenienia i podziękowania tym osobom, które biorą na siebie ciężar prowadzenia poszczególnych sekcji naszego Towarzystwa. Wcześniej uczestnicy wydarzenia mieli możliwość obejrzenia ligowego pojedynku piłkarskiego w ramach PKO Ekstraklasy Legia Warszawa - Warta Poznań.
IMG-20231125-WA0021_żyleta
Po zakończonym meczu, gdy ochłonęliśmy od boiskowych emocji, nadszedł czas na nagradzanie. Pamiątkowe trofea otrzymali zwycięzcy V Wielobranżowego Turnieju Tenisowego Sportgas Tennis Cup oraz ci, którzy najcelniej strzelali podczas Barbórkowego Strzału w 10. Na najlepszych czekały pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe przygotowane m.in. przez naszych Partnerów: Lexus Polska i Polską Spółkę Gazownictwa. Miło było patrzeć na uśmiechnięte twarze naszych członków. Jesteśmy dumni, że możemy nagradzać wysiłek włożony w rozwijanie sportowych umiejętności.
gala_dwadziescalat010
IMG_7209
Dokąd zmierzamy
W trakcie jubileuszowego spotkania przedstawiciele zarządu Stowarzyszenia Sportgas streścili fazy rozwoju Sportgas na przestrzeni 20 lat działalności. Głos zabrali Waldemar Mnich – prezes zarządu oraz Bartosz Motyka-Radłowski, jego wiceprezes. 
IMG_7105
Przedstawiciele zarządu skierowali serdeczne podziękowania do byłych i obecnych członków Sportgas za ich bezinteresowne zaangażowanie oraz za wkład pracy własnej na bazie której zbudowaliśmy kapitał ludzki w Sportgas, jakże warościowy w obecnych czasach, po czym wywołali do dalszego referowania spraw kierowników poszczególnych sekcji. O planach żeglarzy informował Krzysztof Sułek, środowisko tenisowe reprezentowali Olek Kutnik i Paweł Fryc, a do rozwijania pasji strzeleckich zachęcał Bartosz Borysewicz, po czym na wspólne wyprawy rowerowe zapraszał Paweł Zdanowski.
IMG_7033
Reprezentanci poszczególnych sekcji Sportgasu dzielili się swoimi doświadczeniami i spojrzeniem na rozwój Stowarzyszenia. Mówili o bogactwie różnorodność dyscyplin i zainteresowań skupionych wokół idei Sportgas.
IMG_6990
IMG_7015
W jubileuszowym hasztagu #20latSportgas można dostrzec istotę naszego wyjątkowego Stowarzyszenia. Od lat łączymy ludzi z pasją, pozytywną energią i poszukujących aktywnego relaksu, uprawiających tradycyjne w branży dyscypliny sportowe – przypomniał Waldemar Mnich, prezes Sportgas-u.
SPORTGAS 2024 - oferta dla aktywnych
Po zakończeniu części oficjalnej, uczestnicy mieli okazję do swobodnych rozmów. Atmosfera była pełna entuzjazmu, śmiechu i pozytywnej energii, której nie brakuje w środowisku Stowarzyszenia Sportgas. Sportgas to bowiem nie tylko przestrzeń do rywalizacji, ale przede wszystkim wspólnota, gdzie każdy może odnaleźć coś wyjątkowego dla siebie, łącząc miłość do sportu z radością bycia częścią tej wyjątkowej społeczności.
gala_dwadziescalat011
Niech kolejne lata przyniosą równie wiele pasji, sukcesów i niezapomnianych chwil jak te poprzednie dwie dekady działalności Stowarzyszenia Sportgas. Nie zamierzamy spocząć na laurach. Wiele wydarzeń, które odbędą się w roku 2024, mamy już zaplanowane. Obecnie trwa dopracowywanie szczegółów organizacyjnych i finansowych.
***
Od wielu lat pokazujemy, że można łączyć aktywność sportową z rozwojem zawodowym oraz godnie reprezentować swoich pracodawców podczas różnego rodzaju wydarzeń branżowych w kraju i zagranicą organizowanych bezpośrednio przez nas, jak też przez inne organizacje. Do uprawiania sportu namawiamy całe rodziny, bo nie ma lepszego sposobu na zaszczepienie pasji do sportu u swoich dzieci, jak wysportowani rodzice systematycznie dbający o swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Swoim przykładem pokazujemy, że długotrwały stres i zmęczenie w pracy często nam towarzyszące, można zdrowo odreagować będąc aktywnym pasjonatem wybranej dyscypliny sportowej lub innej aktywności turystyczno-krajoznawczej organizowanej w ramach działalności starutowej Sportgas. Rozumieją nas i wspierają w realizacji tych celów - na miarę swoich możliwości, nasi członkowie wspierający - osoby prawne takie jak: ORLEN (wcześniej PGNiG), EuRoPol Gaz, Polska Spółka Gazownictwa, PGNiG UPSTREAM NORWAY, ENEA, PGNiG Obrót Detaliczny i GAZ-SYSTEM. Jubileusz jest dobrym momentem, aby podziękować ww. partnerom za dotychczasową wieloletnią i efektywną wpółpracę oraz życzyć nam wszystkim kontynuacji i dalszego rozwoju organizacji przez kolejne 20 lat. W naszej wyobraźni i naszych marzeniach jest jeszcze dużo miejsca dla osób fizycznych i firm, które chciałyby dołączyć do naszego grona. Mamy ofertę dla aktywnych. Wystarczy kliknąć w link - Dołącz do nas (sportgas.pl). Serdecznie zapraszamy.
facebook_cover_photo_04