Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Kalendarium spływów kajakowych 2024

Drodzy kajakarze!

Trwają przygotowania do naszych kajakarskich aktywności w roku 2024. Pierwszy spływ planujemy zorganizować w dn. 15-16 czerwca br. Miejsce i pogoda w ubiegłym roku zauroczyły nas. Zorganizowaliśmy tam 3 spływy kajakowe. W tym roku chcemy wrócić jeszcze nie jeden raz i spłynąć w obu kierunkach. Jak było rok temu, opisy obu tras i rekomendowane terminy spływów znajdują się poniżej. Zainteresownych zapraszamy do zapoznania się i skorzystania ze sprawdzonej oferty aktywnego wypoczynku i branżowej integracji.

Planowane trasy - szlak kajakowy Krutyni

Trasa Ukta - Iznota
Krótka charakterystyka trasy
Odcinek z Ukty do Iznoty jest wręcz idealny do organizacji jednodniowych spływów kajakowych. Trasa Ukta - Iznota jest trasą o zwyczajowej długości (około 15 km) i charakterze rzeczno-jeziorowym. Przebiega przez teren rezerwatu Krutynia Dolna i rezerwatu Pierwos.
Trasa Ukta - Iznota jest trasa ładną i bezpieczną, mimo iż przebiega po części wśród bagien, a po części przez jeziora. Ze względu na jej urok, a szczególnie na jej bezpieczny charakter, może nią płynąć praktycznie każdy, pod warunkiem, że zachowa ostrożność (szczególnie w wietrzne dni) przy przepływaniu przez płycizny delty Krutyni na jej ujściu do Jeziora Gardyńskiego. Na końcu trasy w naszym barze gastronomicznym czekają zimne napoje, lody, a dla zgłodniałych hamburgery i zapiekanki.
 
Trasa Krutyń-Ukta
Krótka charakterystyka trasy
Jest to trasa typowo rzeczna. Na tym odcinku znajduje się Młyn Wodny, na którym trzeba przenieść kajak na drugą stronę. Po trasie mijamy miejscowości Rosocha oraz Wojnowo, po czym dopływamy do miejscowości Ukta i za mostem po lewej stronie kończymy spływ.
 
Poniżej adresy, krótkich filmików z startu w Ukcie, odbioru z Nowego Mostu i Iznoty
Przystań Ukta (youtube.com)
Przystan Nowy Most na rzece Krutynia (youtube.com)
Przystań Iznota (youtube.com)
 
Proponowane terminy:
1. 15-16.06
3. 06-07.07
4. 13-14.07
5. 03-04.08
6. 10-11.08
7. 24-25.08
Dedykowane linki do rejestracji wkrótce!!! Liczba miejsc ograniczona do 40 osób (+/- 15%). Decyduje kolejność zapisów. Wpisowe dla członków Sportgas - 370 zł (spływ kajakowy wybraną trasą, wieczór integracyjny wraz z obiado-kolacją, zakwaterowanie - 1 nocleg ze śniadaniem, zabezpieczenie trasy przez ratowników i ubezpieczenie NNW). Terminy spływów mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora. Jest możliwość przyjechania i zakwaterowania dzień wcześniej i wyjechania dzień później.
UWAGA!!! Organizujemy też spływy firmowe na specjalne zamówienie. Zainteresownych przedstwicieli firm zapraszamy do indywidualnego kontaktu. Przedstawimy ofertę szytą na miarę. 
20230708_132948