Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Liczy się zespół. Sukces sekcji piłkarskiej Sportgas.

Coś co wydawało się niemożliwe stało się faktem. Reprezentacja sekcji piłkarskiej Sportgas, po raz kolejny udowodniła, że liczy się gra zespołowa, duch walki i nieograniczony apetyt na sukces. Graliśmy do jednej bramki, co w dzisiejszych czasach jest rzadkością, a wyniki przyszły same, choć nie bez trudu.
20190915_121034
Z pewną nieśmiałością kompletowaliśmy drużynę na IX Turniej Piłki Plażowej – Play on the Beach 2019, który w tym roku rozgrywany był w dniach 13-15.09.2019 r. na plaży koło Sztutowa. Chętnych nie było zbyt wielu, ale kilku odważnych się udało namówić. Choć nikt z nas nie trenował gry w piłkę na plaży, to z wiarą ruszyliśmy do rywalizacji. Niepewni swego, grając pierwszy mecz w sobotę o godzinie 9:00 ulegliśmy nieznacznie (2:1) drużynie, z którą, jak się potem okazało - przyszło nam się zmierzyć w półfinale. Kolejne dwa mecze były trudne, ale wygraliśmy. Potem przyszła porażka z gospodarzami – drużyną Play, którą wskazywano na faworyta turnieju. Po całym dniu rywalizacji, z wyliczenia punktów wyszło, że zajęliśmy 3 miejsce i będziemy w najlepszej czwórce grać o finał.
20190914_153521
NIedziela przywitała nas dobrą, chociaż wietrzną pogodą. W pierwszym półfinale – faworyci, drużyna Play niespodziewanie przegrała w rzutach karnych z Transcomem, a my spokojnie pokonaliśmy Telbridge. Finał okazał się dużo trudniejszy. Koledzy z Transcomu w pierwszej połowie prowadzili już 1:0, by w drugiej połowie ulec nam nieznacznie 2:1. I wszystko stało się jasne. Odebraliśmy puchar za pierwsze miejsce w turnieju z tradycją (za rok 10-lecie), a nasz kolega – Mateusz Lipiński został królem strzelców. Była # PASJA do gry, była # ENERGIA i był # RELAKS.
20190915_120547 IMG_20190915_120357
Serdecznie dziękujemy gospodarzom Turnieju – drużynie Play za zaproszenie, gratulujemy świetnego pomysłu na pasjonującą rywalizację i integrację. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy w podobnym lub większym gronie, czego sobie i pozostałym drużynom życzymy.