Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Nasze mistrzostwa częścią Narodowego Dnia Tenisa

31. Branżowe Mistrzostwa Polski Firm Naftowych, Gazowniczych i Energetycznych w Tenisie o Puchar Prezesa PGNIG SA częścią obchodów Narodowego Dnia Tenisa.

Tegoroczne mistrzostwa ludzi z naszej branży odbędą się na kortach wrocławskiego Klubu Olimpijskiego, w dniach 3-6 września i staną się częścią wielkiego święta tenisa, zaplanowanego na 5 września. III Narodowy Dzień Tenisa odbędzie się jednocześnie w 10 miastach, w tym właśnie we Wrocławiu. To oznacza dodatkowe atrakcje dla uczestników naszego turnieju.

- Ministerstwo Sportu wspiera Narodowy Dzień Tenisa, organizowany przez Polski Związek Tenisowy, w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci”. Jestem przekonana, że przyjęta w tym roku formuła jest lepsza i odpowiada obecnym wymogom i zaleceniom w zakresie COVID-19. Jako ministerstwo staramy się pomóc organizatorom imprez odnaleźć się w nowej rzeczywistości sportowej podczas pandemii będzie promowany między innymi tenis bez barier, bo integracja jest bardzo ważna - powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk na konferencji prasowej NDT w Warszawie.

- Dzięki ścisłej współpracy z ministerstwem sportu udało nam się przejść „suchą nogą” ten trudny okres dla polskiego sportu i dla tenisa też. Dzięki mądrym decyzjom resortu udało się wypracować procedury, dzięki którym tenis został odmrożony jako jedna z pierwszych dyscyplin. Przed nami Narodowy Dzień Tenisa też w bliskiej współpracy z ministerstwem, ale w nowej formule. Wszystko zacznie się 5 września o godzinie 10 jednocześnie w dziesięciu miastach – powiedział prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

Finałowe mecze 31. Branżowe Mistrzostwa Polski Firm Naftowych, Gazowniczych i Energetycznych w Tenisie o Puchar Prezesa PGNIG SA zostaną rozegrane właśnie w sobotę (5 września) wieczorem jako zwieńczenie obchodów Narodowego Dnia Tenisa we Wrocławiu.

Więcej szczegółów już wkrótce.