Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Pierwsza marcowa setka w widłach Wisły i Narwi zaliczona.

DSC07185
W końcu doczekaliśmy się wiosny! Zatem niezwłocznie w pierwszym wolnym dniu, to jest w sobotę 26 marca 2022 r., ekipa spod znaku „Legion Cycliste” wyruszyła na tradycyjną SETKĘ.
Tym razem trasę w swoich rewirach zaproponował Krzysztof, a miejsce spotkania wyznaczono w Choszczówce na warszawskiej Białołęce.
Warunki pogodowe tego sobotniego poranka z uwagi na dość silny wiatr bardziej przypadłyby do gustu sekcji żeglarskiej. Nastąpiła szybka decyzja, że walka z NW wiatrem zostanie podjęta w początkowym etapie rajdu. Pierwszy odcinek malowniczej trasy wzdłuż Kanału Żerańskiego został pokonany wartko, a w nagrodę w Nieporęcie nad Zalewem Zegrzyńskim można było napić się mocnej kawy.
DSC07183
Kolejny odcinek wzdłuż Narwi (VM-O Trasa Obwodowa) wiódł w głównej mierze szczytami wałów przeciwpowodziowych. Po drodze ekipa minęła ujęcie wody w Wieliszewie oraz elektrownię wodną w Dębe.
Już o godzinie 13-tej uczestnicy rajdu zasiedli do obiadu w modlińskiej restauracji Modelina. Pokrzepieni dużą porcją węglowodanów ochoczo ruszyli na zwiedzanie Twierdzy Modlin.
DSC07226
Dobre rozeznanie terenu pozwoliło na odnalezienie najbardziej zaskakujących „skrótów”, punktów widokowych i eksplorację podziemi twierdzy.
DSC07214
Przypływ nowych sił oraz wiatr w plecy, który towarzyszył ekipie na szczytach wałów trasy wzdłuż Wisły VeloMazovia (VM-NP, Trasa Nadwiślańska Prawobrzeżna) spowodował, że Rezerwaty Przyrody Kępy Kazuńskie i Ławice Kiełpińskie jedynie mignęły z prawej strony rowerowej kierownicy. Właśnie tu, na wąskiej ścieżce wiodącej szczytem wysokiego wału przeciwpowodziowego bite były rekordy szybkości. Wczesnowiosenna pora zapewniła idealne podłoże - wały nie były jeszcze rozjeżdżone, a trawa nie rozpoczęła wegetacji.
DSC07200
DSC07207
Pierwszy przystanek na tym odcinku miał miejsce na wysokości pól golfowych w Rajszewie. Tu nastąpiła chwila zadumy nad tym ekskluzywnym sportem i próby oszacowania, ile kilokalorii można spalić jadąc melexem.
DSC07229
Kolejny ważny punkt na trasie, który koniecznie trzeba było odwiedzić, to Zespół pałacowo-parkowy w Jabłonnie. Po wizycie w Pałacu Poniatowskich trasa powoli stawała się coraz bardziej zatłoczona, co nieuchronnie świadczyło o tym, że nastąpił powrót do miasta stołecznego.
DSC00519
SETKA została przejechana. Dostarczyła mnóstwa wrażeń i satysfakcji. W planach kolejne Sportgas-owe SETKI. W każdym miesiącu, w ramach regularnych treningów sekcja rowerowa zaprasza miłośników terenowych, ciekawych krajoznawczo tras na wspólne objazdy.