Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Pierwsza "setka" za nami

25 września, w ramach długodystansowych treningów połączonych z turystyką rowerową, przedstawiciele sekcji kolarskiej Sportgas pokonali wspólnie symboliczną „pierwszą setkę”. Trasa wiodła dookoła zachodniej części Puszczy Kampinoskiej.

Start wyznaczyliśmy z samego rana na polanie rekreacyjnej Opaleń, tuż przy granicy Warszawy. Trasa z uwagi na jej długość wiodła głównie drogami asfaltowymi, aczkolwiek nie omijała także leśnych szlaków rowerowych.

20210925_131225

Najpierw skierowaliśmy się w stronę miejscowości Kampinos gdzie po przejechaniu połowy dystansu uzupełniliśmy kalorie w miejscowej pizzerii. Najprzyjemniejszym odcinkiem byłą trasa pomiędzy Granicą a Leoncinem. Pusta "asfaltówka", przecinająca całą puszczę, do tego wiatr w plecy pozwoliły cieszyć się szybkością, świeżym powietrzem i kolorami jesiennego lasu.

Z Leoncina nasza grupa skierowała się do Palmir i Dziekanowa Leśnego. Walory turystyczne pokonanej trasy to oczywiście przyroda Puszczy Kampinoskiej, a szczególnie pięknie prezentował się rezerwat Rybitew ze swoim lasem grabowym, skansen w Granicy czy górujący nad okolicą neogotycki kościół w Leoncinie.

20210925_135320

Satysfakcja z przejechania "pierwszej setki” zachęciła do opracowania planów "drugiej setki”. Tym razem trasa będzie wiodła wokół zachodniej części Puszczy Kampinoskiej. Start i koniec trasy wyznaczyliśmy w miejscowości Leszno. Trasa została zaplanowana przez rezerwat Karpaty, Zamczysko, Granicę, Żelazową Wolę, dalej wzdłuż Bzury do Tułowic gdzie nastąpi przerwa na obiad.

Wstępnie zaplanowany start rajdu to sobota 16 października, o godzinie 9. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin zostanie przełożony na okres późniejszy. Zalecany rower co najmniej crossowy, odradzamy szosówki i rowery miejskie.

Zgłoszenia na „drugą setkę” przyjmujemy i wszelkich dodatkowych informacji udzielamy pod adresem rowery@sportgas.pl

20210925_140101