Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Przedsiębiorcy i prawnicy na tenisowych kortach w Sobocie

Centrum Tenisowe w Sobocie koło Poznania było podczas pierwszego wrześniowego weekendu gospodarzem zmagań tenisowych przedsiębiorców i prawników z całej Polski. Pod patronatem honorowym Prezesa Krajowej Izby Radców Prawnych, Prezesa Business Centre Club oraz Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej rozegrany został Otwarty Turniej „Business & Law Sportgas Tennis Cup 2015”.


W sobotę 5.09. Sobota przywitała uczestników słoneczną, ale i wietrzną pogodą. To jednak nie przeszkodziło w rozegraniu turnieju na najwyższym sportowym poziomie. Po inauguracji na kortach przystąpiono do pierwszych zmagań. Frekwencja dopisała. Około 70 zawodników rozegrało ponad 110 meczy w grach pojedynczych, podwójnych kobiet i mężczyzn oraz mieszanych, co przy systemie grupowym wymagało od amatorów tenisa rozegrania kilku meczy dziennie. Dla pasjonatów nie był to jednak żaden problem. Przez cały weekend gier, przy dopingu licznie zgromadzonych kibiców udało się wyłonić tych najlepszych.

Na podium turnieju stanęli:

Open Singiel Kobiet:
1. Ewelina Skaza (PKP Energetyka)
2. Jolanta Siergiej (PGNiG)
3. Marta Krzyszczuk (lekarz)

Debel Kobiet:
1. E. Skaza (PKP Energetyka)/A. Koczerska (PKP Energetyka)
2. M. Krzyszczuk(lekarz)/D. Uciechowska (Europolgaz)
3. P. Hydzik(Sportgas)/J. Siergiej (PGNiG)

Open VIP Singiel Mężczyzn:
1. Marek Grzegorz (Orange)
2. Szliep Bernard (Radca Prawny)
3. Żelazny Paweł (Orange)

Open Singiel Mężczyzn:
1. Badylowski Michał (Plus)
2. Sztwiertnia Łukasz (Sportgas)
3. Padło Grzegorz (PSG)

Open Debel Mężczyzn:
1. M. Jabłoński (PGNiG)/ W.  Szwankowski (PKP Energetyka)
2. S. Mirecki (Plus)/ M. Badylowski (Plus)
3. P. Fic (PGNiG)/ M. Stasiowski (PGNiG)

Open Mikst:
1. M. Krzyszczuk (lekarz)/ B. Szliep (Radca Prawny)
2. E. Skaza (PKP Energetyka)/ W. Szwankowski (PKP Energetyka)
3. K. Zasada (Sportgas)/ M. Jabłoński (PGNiG)

Podczas niedzielnej uroczystości zamknięcia zawodów można było zauważyć, że - tak naprawdę - po weekendowych bojach, każdy czuł się niejako zwycięzcą. Tym bardziej, że wszyscy uczestnicy przystąpili do turnieju z nastawieniem na pełną sportowych emocji rywalizację w duchu Fair Play, wyśmienite towarzystwo i osobistą - co by nie było - satysfakcję. A tych doznań organizatorzy dostarczyli pod dostatkiem, łącząc liczną grupę sympatyków tenisa z różnych firm, m. in.: Orange, Plus, Asseco, PGNiG, PSG, Europolgaz, PKP Energetyka, Gaz-System oraz radców prawnych i adwokatów. Jak podkreślali sami uczestnicy, pozwoliło to im zarówno na ciekawą rywalizację na kortach, jak i nawiązanie kontaktów poza nimi. Miejmy nadzieję, że będą one pielęgnowane przynajmniej przez rok, tj. do następnego turnieju, na który już teraz serdecznie zaprasza organizator.