Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

PRZEDŚWIĄTECZNE TENISOWE GRANIE

Na niespełna dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem sprawdziliśmy na korcie formę członków Sportgas. Prawie 40 osób wzięło udział w SPORTGAS CHALLENGE DAY na kortach Spójni Dolnej. Było sporo dobrego tenisa, miła rodzinna atmosfera i emocjonująca rywalizacja mikstów.  

SPORTGAS CHALLENGE DAY był m.in. okazją do przybliżenia wszystkim członkom sekcji tenisowej atmosferę i zasady rywalizacji w ramach III już edycji SPORTGAS TENNIS CHALLENGE. Mieli możliwość poznać śmiałków walczących na punkty i zobaczyć z bliska jak zacięte są mecze w systemie każdy z każdym. W sobotę każdy z obecnych na kortach uczestników challengera rozegrał po dwa pojedynki uwzględniane w tabeli końcowej. 

Przypomnijmy, że w ramach SPORTGAS TENNIS CHALLENGE, rywalizacja z udziałem ponad 50 osób, toczy się od 1 grudnia w czterech grupach, w systemie każdy z każdym, a mecze składają się z pojedynczych setów. Na bieżąco prowadzona jest klasyfikacja generalna, więc cały można śledzić wyniki i postępy rywali. Tak jak w poprzednich edycjach panie grają w Grupie Złotej a trzy pozostałe grupy - dwie Pomarańczowe i Żółta są koedukacyjne.

Uczestnicy challengera są podzieleni według poziomu umiejętności, co sprawia, że stawka w każdej z nich jest bardzo wyrównana. Przekonać się o tym mogliśmy z bliska w sobotę, bo była okazja się poznać, ale i przyjrzeć poważnej rywalizacji. Przy okazji wszyscy obecni mieli możliwość intensywnej gry w tenisa, na punkty lub sparingowo, w luźnej atmosferze, przy płynnych zmianach zawodników, w szybkich pojedynczych setach czy tie-breakach. Najważniejsza w tym była dobra zabawa i aktywny relaks, które pomogły miło spędzić czas, zintegrować się oraz zapomnieć o przedświątecznych zakupach i porządkach.

Na zakończenie SPORTGAS CHALLENGE DAY rozegrano turniej gry mieszanej, która zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem i toczy się w swobodnej atmosferze. To panie losowały partnerów do gry. Zaraz po wyłonieniu składów par na czterech kortach równolegle ruszyła rywalizacja bez przewag, więc decydujące piłki przy równowadze w gemach mocno podnosiły poziom adrenaliny. Przy stanie stanie 6:6 rozgrywany był tie-break.

Zwycięzcy pierwszej rundy awansowali do półfinałów, a przegrana oznaczała jeszcze dwa mecze w strefie konsolidacyjnej o miejsca 5-8. Najlepsi w trwającej ponad dwie godziny rywalizacji okazali się: finalistka wrześniowych wielobranżowych Mistrzostw Polski we Wrocławiu w singlu - Zuzanna Wołosz i Przemysław Jakowlew. Ale sukces nie przyszedł im łatwo. Choć w finale szybko objęli prowadzenie 5:2, to ostatecznie pokonali dopiero 7:5 małżeński mikst - Katarzynę Kowalczyk i Philipa Ahmadiego.

Dziękujemy Wam wszystkim za niesamowitą atmosferę, jaką stworzyliście podczas SPORTGAS CHALLENGE DAY, również świąteczno-mikołajkowe akcenty oraz urodzinowe życzenia dla niegrającego tego dnia solenizanta. To wszystko sprawia, że cały czas staramy się wymyślać i organizować podobne wydarzenia, które nie tylko pozwalają nam cieszyć się uprawianiem ulubionych sportów w gronie podobnych zapaleńców, ale i spełniać razem marzenia.   
  
Jak ktoś zgrabnie podsumował ten wieczór: ważne jest, żeby w czasie pandemii móc wyjść z domu i spotkać się z ludźmi. Ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, by wszystko odbyło się z zachowaniem niezbędnych procedur sanitarnych. Chcemy stwarzać bezpiecznie warunki dla aktywnego relaksu, który wspomaga odporność naszych organizmów i pomaga nam dbać o zdrowie.

Ten trudny dla wszystkich rok powoli dobiega końca, ale my już myślimy o organizacji kolejnych eventów, bo łączy nas czysta #Pasja i pozytywna #Energia, a celem jest aktywny #Relaks