Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Puchar Prezesa PSG zdobyty. Sportgas Sailing CUP 2021 na półmetku.

Za nami Regaty o Puchar Prezesa Polskiej Spółki Gazownictwa na jeziorze Roś, w których wystartowało 18 załóg. U Wrót Mazur osiągnęliśmy półmetek dużego projektu Sportgas Sailing CUP 2021, który pozwala nam spełniać wspólnie marzenia. A zrobiliśmy to w wielkim stylu!

Emocji na jeziorze Roś nie brakowało, a widok osiemnastu żeglujących jachtów zapierał dech w piersiach, podobnie jak świadomość, że na starcie zawodów stanęło blisko 80 prawdziwych pasjonatów żeglarstwa. A wielu z nich zdało egzamin na żeglarza zaledwie miesiąc temu. 
Łódki 2

Na jeziorze Roś zrobiło się tłoczno

Jezioro Roś to rynnowe jezioro polodowcowe, powstałe na przedpolu martwego lodu, który utworzył Śniardwy, największe jezioro w Polsce. Do wschodniego krańca jeziora Roś uchodzi najdłuższym na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich Kanał Jegliński. Łączy on Roś poprzez Seksty ze Śniardwami. Z jeziora wypływa rzeka Pisa tworząca szlak kajakowy. 
Obiekt
Nawet w sezonie jest tu tak mało żaglówek, że można odpocząć w samotności, ale za sprawą wydarzenia Towarzystwa Sportowo-Turystycznego Nafty i Gazu "Sportgas" w ostatni weekend czerwca 2021 roku zrobiło się tłoczno. Warto było zarezerwować sobie ten czas, żeby odkryć ten południowy kraniec szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. 

Kochać żagle jeszcze mocniej

Na jeziorze Roś uczestnicy regat pływali w piątek i w sobotę. Po dwóch piątkowych turach startów treningowych przyszedł czas na sobotnie regaty. Rozegrano dwie serie: trzy starty odbyły się przed obiadem, trzy - po południu. Pogoda i wiatr mimo nie najlepszych prognoz, dopisały. Udawało się osiągać zadowalające prędkości na wodzie, a sytuacje gdy wiało bardzo słabo wymagały sięgnięcia po dodatkowe rezerwy umiejętności. Gdy tak się działo, jachty Delfia 21, na których pływaliśmy, na nowo nabierały prędkości.
PSG Bydgoszcz
Walka na wodzie toczyła się od pierwszego do ostatniego startu, a o końcowej kolejności załóg w klasyfikacji generalnej decydował ostatni, szósty wyścig. Tam walka trwała do ostatniej boi i rozstrzygnęła się dosłownie na ostatnich 100 metrach.
Łódki_ostro

Wygrali ci, którzy wiedzieli jak ustawić żagle, aby wiatr wiał w nie najmocniej. Pierwsze miejsce niespodziewanie zajęła męska załoga Sportgas Sailing Team 1 ze sternikiem Radkiem Żurkiem, drugie miejsce przypadło załodze żeńskiej Sportgas Sailing Team 2 ze sternikiem Maciejem Sinczakiem, a na trzecim miejscu uplasowała się opływana załoga Cross Sailing Team ze sternikiem Jackiem Szostakiewiczem. Puchary należą się najlepszym, a gratulację za sportową postawę i walkę fair play wszystkim załogom.
Załoga Sportgas 1
Załoga Sportgas 2
Załoga Cross
Regaty są znakomitym sposobem na propagowanie żeglarstwa. To jest inne pływanie niż w pojedynkę po jeziorze, bo tu mamy punkt odniesienia. Widzimy czy płyniemy szybciej niż żaglówka obok, widzimy z jakiego wiatru korzystają nasi rywale. To dodatkowe emocje, które rozwijają nasze żeglarskie kompetencje i powodują, że żagle można pokochać jeszcze mocniej – powiedział uczestniczący w regatach Maciej Sinczak, wielokrotny mistrz Polski w windsurfingu i żeglarstwie.
Zwycięzkie załogi
Jego słowa zdają się potwierdzać uczestnicy regat, którzy pełni emocji potwierdzali chęć wystartowania w kolejnych regatach organizowanych przez Sportgas.
Skuter_Jacek

Widzimy się na wodach Zatoki Gdańskiej

A okazja pojawi się już niebawem. Zamknięcie Sportgas Sailing CUP 2021, czyli Regaty o Puchar Prezesa PGNiG, podobnie jak przed okiem, planujemy zorganizować w trzeci weekend września. Wydarzenie odbędzie się jak przed rokiem na wodach Zatoki Gdańskiej. Już teraz rezerwujcie w kalendarzu termin 17-19 września! Naprawdę warto, bo od kilku miesięcy tworzymy coś unikalnego, przyciągającego coraz więcej ludzi, których łączy szczera #Pasja do sportu, pozytywna #Energia, a żeglarstwo to doskonały sposób na aktywny #Relaks.

Regaty o Puchar Prezesa PGNiG będą trzecim wydarzeniem żeglarskim cyklu organizowanego przez Sportgas z pomocą partnerów i sponsorów. Oprócz relacjonowanych zawodów na jeziorze Roś, w ostatni weekend maja rozegraliśmy na Zalewie Zegrzyńskim Regaty Żeglarskie Sportgas Sailing CUP 2021.Więcej przeczytacie tutaj. 

Szkolimy przyszłych żeglarzy

Sportgas Sailing CUP to nie tylko regaty, lecz także program popularyzujący żeglarstwo wśród pracowników naszej branży. W maju nad Zalewem Zegrzyńskim zorganizowaliśmy kurs i egzamin na żeglarza jachtowego. Uczestnicy nawiązywali nowe znajomości, a przede wszystkim tworzyły się nowe załogi, które już tydzień później wystartowały w pierwszej odsłonie naszego cyklu. Rosnące zainteresowanie żeglarstwem wśród członków Sportgas sprawiło, że jesienią planowana jest kolejna odsłona kursu na żeglarza zakończona egzaminem. 

Śledźcie informacje na ten temat na naszej stronie internetowej. Po cichu też zaczynamy kreślić plany przyszłorocznych regat pod szyldem Sportgas Sailing CUP, bo wiemy, że to dobry kierunek, by wspólnie spełniać marzenia o wielkiej przygodzie pod żaglami Sportgas.

Sportgas Sailing CUP to udany i ambitny projekt, który możemy realizować i rozwijać dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, jak również dzięki zaangażowaniu połączonych sił największych spółek z naszej branży: PGNiG, PGNiG Termika i Polskiej Spółki Gazownictwa oraz niesamowitemu zaangażowaniu członków Sportgas. Łączy nas wszystkich szczera #Pasja, pozytywna #Energia i aktywny #Relaks, dzięki którym spełniamy razem marzenia.
Puchary
Wyniki Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PSG – Sportgas Sailing CUP (Wrota Mazur, 25-27 czerwca 2021):
1. Sportgas Sailing Team 1 (nr łódki 2) - pkt 7
2. Sportgas Sailing Team 2 (nr łódki 3) - pkt 8
3. Cross Sailing Team (nr łódki 28) - pkt 23
4. Europolgaz Sailing Team 2 (nr łódki 28) - pkt 24
5. Gaz-System Sailing Team 1 (nr łódki 15) - pkt 26
6. Gaz-System Sailing Team 2 (nr łódki 27) - pkt 32
7. PSG Sailing Team 2 (nr łódki 22) - pkt 35
8. Gaz-System Sailing Team 4 (nr łódki 18) - pkt 35
9. PGNiG Sailing Team 1 (nr łódki 11) - pkt 40
10. Gaz-System Sailing Team 5 (nr łódki 30) - pkt 40
11. GK Mikst Sailing Team (nr łódki 29) - pkt 48
12. PSG Sailing Team 4 (nr łódki 14) - pkt 54
13. Termika Sailing Team (nr łódki 21) - pkt 54
14. PSG Sailing Team 3 (nr łódki 19) - pkt 63
15. PGNiG Sailing Team 2 (nr łódki 9) - pkt 64
16. Gaz-System Sailing Team 3 (nr łódki 26) - pkt 74
17. Europolgaz Sailing Team 1 (nr łódki 23) - pkt 76
18. PSG Sailing Team 1 (nr łódki 5) - pkt 82
Łódki 6 slajder