Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Puchary rozdane. Kolejny "Strzał w 10" za nami.

Piękna pogoda, radosna atmosfera i uczciwa rywalizacja – tak spędziliśmy sobotnie popołudnie spędzając wspólnie czas w ramach kolejnego turnieju strzeleckiego serii „Strzał w 10”.
Na strzelnicy Legii Warszawa w Rembertowie stawiła się rekordowa liczba pasjonatów strzelectwa sportowego. Tym razem mieliśmy okazję gościć prawie 70 osób.
R4_08206
Podobnie jak podczas wiosennej edycji, rozegraliśmy turniej strzelecki w 3 konkurencjach: pistolet centralanego zapłonu, karabin centralnego zapłonu i trap. Poniżej przedstawiamy wyniki:

Pistolet centralnego zapłonu:
 1. Piotrowicz Michał – 84 pkt.
 2. Szymański Marcin – 80 pkt.
 3. Czerwiński Marek 79 pkt.
R4_08163
Karabin centralnego zapłonu:
 1. Golemba Marcin 93 pkt.
 2. Czerwiński Marek 84 pkt.
 3. Nowak Paweł 83 pkt.
R4_08185
Trap:
 1. Majewski Paweł – 60 pkt
 2. Golemba Marcin – 40 pkt.
 3. Ujek Mirosław – 40 pkt (first miss).
R4_08194
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, jednocześnie dziękując Polskiej Spółce Gazownictwa oraz PGNiG Obrót Detaliczny za przygotowanie upominków dla najlepszych zawodników.

Formuła Sekcji Strzeleckiej Sportgas to nie tylko zawody strzeleckie. Podczas dzisiejszego spotkania oprócz samej rywalizacji, równolegle odbywały się dwa szkolenia strzeleckie. Dla osób zainteresowanych strzelectwem, którzy nie mieli okazji obcowania z bronią palną zorganizowaliśmy podstawowe szkolenie strzeleckie, które obejmowało następujące zagadnienia:
 • budowa broni i zasady jej działania,
 • rodzaje broni palnej,
 • bezpieczeństwo posługiwania się bronią palną,
 • obsługa broni palnej w tym usuwaniem zacięć,
 • postawy strzeleckie.
Szkolenie zakończyło się strzelaniem praktycznym z pistoletu i karabinu bocznego zapłonu.
Dla osób które uczestniczyły już w szkoleniu podstawowym, a nie czuły się na siłach rywalizować w zawodach, przygotowaliśmy nowość – rozszerzenie szkolenia podstawowego o instruktaż z zaawansowanej obsługi broni krótkiej.
Nie zwalniamy tempa i już zapowiadamy kolejną edycję Strzału w 10. Szykujcie miejsce w kalendarzu we wrześniu. Powakacyjna edycja wprowadzi urozmaicenie i nowe, ekscytujące emocje w rywalizacji poprzez dołączenie konkurencji dynamicznych i wielobojowych. Zapraszamy!
Przypominamy, że w każdej chwili można do nas dołączyć i wspólnie spełniać marzenia ze Sportgas, więc zachęcajcie znajomych i przyjaciół do zapisania się nie tylko do naszej sekcji strzeleckiej, bo w stowarzyszeniu są miłośnicy wielu dyscyplin sportu - Dołącz do nas (sportgas.pl).