Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Rajd rowerowy po m.st. Warszawa. Społeczność rowerowa Sportgas zaprasza

Zapraszamy na listopadowy rajd rowerowy po mieście stołecznym Warszawa. Chętni będą mieli okazję ukończyć 11-tą sportgasową SETKĘ.
Tym razem zdecydowaliśmy, że z uwagi na późnojesienny termin zorganizujemy rajd rekreacyjny. Trasa rajdu prawie w całości biegnie w granicach Warszawy, w większości po utwardzonych ścieżkach rowerowych  https://pl.mapy.cz/s/gajenofesa - https://www.strava.com/routes/3020292127580993274 .
Z uwagi na kształt trasy istnieje wiele możliwości jej skrócenia odcinkami łącznikowymi. Można także dołączyć lub zakończyć trasę w dowolnie wybranym miejscu.
Rajd rozpocznie się 5 listopada 2022 r. Ruszamy o 9:00 sprzed bramy głównej Centrali Spółki (ul. Kasprzaka 25).
Kierujemy się ulicami Kasprzaka, Prostą, Świętokrzyską na wschód ku Wiśle. Następnie bulwarami, Wybrzeżem Gdańskim i Gdyńskim dojeżdżamy do Parku Młocińskiego. Przeprawiamy się Mostem Północnym im. Marii Skłodowskiej-Curie na prawy brzeg Wisły i dalej nadwiślańską ścieżką rekreacyjną i Kępą Wieloryb jedziemy aż do Mostu Anny Jagiellonki (Południowy). Z powrotem przejedziemy na zachodnią stronę Wisły – tu znajduje się dobre miejsce do skrócenia trasy o 30 km. Ci którzy będą chcieli pokonać całą trasę skierują się za mostem w stronę największego na Mazowszu rezerwatu przyrody, czyli Lasu Kabackiego im. Stefana Starzyńskiego, a następnie wzdłuż rzeczki Jeziorka wrócą nad Wisłę. Droga powrotna poprowadzi dalej w stronę Siekierek i Czerniakowa, a po dotarciu do Tamki obierzemy kurs powrotny do Gazowni Warszawskiej.
Wydarzenie odbędzie się po fuzji, więc liczymy na udział orlenowskich kolarzy. Sportgasowa ekipa w Płocku już była https://sportgas.pl/plock-zdobyty-osma-setka-zaliczona .
Zgłoszenia do 3-go listopada na adres rowery@sportgas.pl
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia z uwagi na warunki pogodowe.