Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

​Siatkarskie pożegnanie wakacji na plaży

W efektowny sposób pożegnaliśmy tegoroczne wakacje I Turniejem Siatkówki Plażowej o Puchar Prezesa Geovita SA. Nasza rywalizacja była chrztem bojowym dla nowo wysypanej plaży i boiska w Centrum Szkoleń i Konferencji Geovita w Jadwisinie.
Boisko
W ostatni weekend sierpnia członkowie siatkarskiej sekcji Sportgas wykazali się wielkim chartem ducha i niezłomnością, wobec chimerycznej, deszczowej i wietrznej pogody. Pomimo tych warunków w turnieju organizowanym przez nasze stowarzyszenie wystartowało sześć drużyn, podzielonych na dwie grupy, po trzy zespoły i grające w systemie każdy z każdym. W ten sposób wyłonieni zostali półfinaliści.

Zwycięzcy grupy A - Przemysław Wyszkowski i Filip Schraube trafili w tej fazie na drugą ekipę grupy B, czyli Rafał Tykę i Piotra Plechawskiego (Geovita SA), pokonując przedstawicieli gospodarza obiektu. Natomiast w drugiej parze półfinałowej najlepsza drużyna z grupy B - Oskar Górniewicz i Krystian Sulima (PGNiG Termika SA) wygrała z drugim duetem grupy A, czyli Kingą Schraube i Krzysztofem Załączkowskim (PGNiG SA).

Zanim poznaliśmy ostateczną kolejność na podium, w meczu o 5. miejsce w imprezie, Paweł Juszkiewicz i Rafał Włodarski („Lądek Zdrój”)) okazali się nieznacznie lepsi od Filipa Barańskiego i Aleksandra Kutnika (PGNiG SA), po bardzo zaciętym boju.

Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył damsko-męski duet PGNiG Schraube-Zajączkowski, pokonując Tykę i Plechawskiego z Geovity SA. Natomiast w finale z udziałem dwóch niepokonanych dotąd drużyn, Wyszkowski i Schraube nieznacznie wygrali z Górcewiczem i Sulimą z PGNiG Termika SA.

Najlepsze zespoły I Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Prezesa Geovita SA otrzymały puchary i medale, a wszyscy uczestnicy - nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrekotra Marketingu PGNiG SA i Prezesa Sportgas. Geovita zapewniła wszystkim graczom niezbędne środki ochrony osobistej pod kątem zarażenia COVID-19 oraz zaprosiła na wieczorne podsumowanie zawodów przy kolacji w karczmie. 

Impreza odbywała się z zachowaniem wszelkich koniecznych procedur sanitarnych związanych z przeciwdziałaniem zakażeniem koronawirusem. Wysoki poziom gry i zaangażowanie uczestników podpowiada nam, że turnieje siatkówki plażowej na dobre zagoszczą w kalendarzu imprez organizowanych przez Sportgas dla pracowników branży gazowniczej. 
Podium
Kolejne turniej już za rok, ale już teraz zapraszamy miłośników siatkówki plażowej do zapisywania się do naszej sekcji. 

Ostateczna klasyfikacja I Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Prezesa Geovita SA:
1. Przemysław Wyszkowski, Filip Schraube
2. Oskar Górniewicz, Krystian Sulima (PGNiG Termika SA)
3. Kinga Schraube, Krzysztof Załączkowski (PGNiG SA)
4. Rafał Tyka, Piotr Plechawski (Geovita SA)
5. Paweł Juszkiewicz, Rafał Włodarski, („Lądek Zdrój”)
6. Filip Barański, Aleksander Kutnik (PGNiG SA)