Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Spływ kajakowy 1. Ukta - Iznota

Zgodnie z wcześniej zamieszczonym Kalendarium 2024 - Kalendarium spływów kajakowych 2024 (sportgas.pl) zapraszamy na pierwszy tegoroczny spływ kajakowy znaną i lubianą trasą Ukta - Iznota. 

Ruszamy 15 czerwca 2024 r. o godzinie 12.00 z miejscowości Ukta 106.
Wpisowe dla członków Sportgas - 370 zł; pozostali uczestnicy - 420 zł (spływ kajakowy wybraną trasą, kajak i wyposażenie: poduszka i kamizelka asekuracyjna. wieczór integracyjny wraz z obiado-kolacją, zakwaterowanie - 1 nocleg ze śniadaniem, zabezpieczenie trasy przez ratowników i ubezpieczenie NNW).
16  czerwca - śniadanie w formie szwedzkiego stołu od godziny 8.30. Wymeldowanie do 12.00.
Liczba miejsc ograniczona do 50. Decydować będzie kolejność zapisów.
Link rejestracyjny:
Krótka charakterystyka trasy
Odcinek z Ukty do Iznoty jest wręcz idealny do organizacji jednodniowych spływów kajakowych. Trasa Ukta - Iznota jest trasą o zwyczajowej długości (około 15 km) i charakterze rzeczno-jeziorowym. Przebiega przez teren rezerwatu Krutynia Dolna i rezerwatu Pierwos.
Trasa Ukta - Iznota jest trasą ładną i bezpieczną, mimo iż przebiega po części wśród bagien, a po części przez jeziora. Ze względu na jej urok, a szczególnie na jej bezpieczny charakter, może nią płynąć praktycznie każdy, pod warunkiem, że zachowa ostrożność (szczególnie w wietrzne dni) przy przepływaniu przez płycizny delty Krutyni na jej ujściu do Jeziora Gardyńskiego. Na końcu trasy w barze gastronomicznym na uczestników czekają zimne napoje, lody, a dla zgłodniałych hamburgery i zapiekanki.