Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Sportgas Sailing Team debiutuje w Trójmiejskiej Lidze Żeglarskiej

W sezonie żeglarskim 2023 Sportgas postanowił zwiększyć swoją rozpoznawalność w środowisku żeglarskim i podjął ambitny krok tworząc #Sportgas Sailing Team, który wystartował w Trójmiejskiej Lidze Żeglarskiej, wchodząc tym samym na wyższy poziom sportowej rywalizacji. Projekt ten skupia wokół sekcji największych pasjonatów żeglarstwa regatowego.
1692885652888
Będąca częścią Polskiej Ligi Żeglarskiej – Trójmiejska Liga Żeglarska ma charakter sportu amatorskiego, gdzie reprezentanci różnych klubów lub firm rywalizują między sobą pod okiem czołowych polskich żeglarzy, wyczynowych zawodników oraz byłych lub obecnych reprezentantów Polski. Rywalizacja prowadzona jest na nowoczesnych, wymagających jachtach one-design klasy RS21, z którymi Sportgas nie miał wcześniej do czynienia.  
1692885652844
Od maja do lipca rozegrano pięć regatowych rund, załoga Sportgas trzykrotnie stanęła na podium zajmując w ogólnej klasyfikacji 3 miejsce spośród 11 załóg. Jest to olbrzymi sukces debiutującej drużyny, ponieważ oprócz podium, trzy najlepsze załogi otrzymały kwalifikacje do Ogólnopolskiego Finału Lig Regionalnych, który odbędzie się w październiku w Sztynorcie. To osiągnięcie sprawia, że Sportgas zyskuje rozpoznawalność i uznanie w żeglarskiej społeczności.
1692885652858
W ostatnich latach sekcja żeglarska zintensyfikowała swoją działalność, rokrocznie zwiększając profesjonalizm i doskonaląc umiejętności zrzeszonych żeglarzy. Sportgas organizując kursy na patent żeglarski, rejsy szkoleniowe, treningi regatowe oraz cykl regat Sportgas Sailing Cup daje doskonałe pole do rozwijania umiejętności zawodników. Udział w Lidze to kolejny szczebel sportowej drabiny gdzie rywalizacja na wyższym poziomie wymaga intensywnego treningu, doskonalenia technik, taktyk i umiejętności decyzyjnych. A to wszystko mogło odbywać się pod okiem najlepszych polskich żeglarzy i rzeczywiście przyniosło widoczne efekty. Udział w ligowej rywalizacji dostarczył cennego doświadczenia, które na pewno zostanie wykorzystane w przyszłych wyzwaniach.
1692885652830
Ze względu na debiutancki sezon ligowy skład drużyny nie był stały i zawodnicy rotowali w każdej z rund. Dzięki takiemu podejściu każdy chętny dostał szansę na naukę sportowego żeglarstwa co pozwoliło na rozpoznanie na jakich pozycjach zawodnicy sprawdzają się najlepiej. W ligowych zmaganiach brali udział zawodnicy z różnym doświadczeniem żeglarskim. Doskonałym przykładem tego jakie możliwości daje Sportgas oraz to jak potrafi zarazić pasją i przygotować swoich członków jest fakt udziału zawodników, którzy zaledwie w 2021 przyłączyli się do sekcji realizując organizowany wówczas kurs na patent żeglarski. To pokazuje, że chęć do stałego doskonalenia swoich umiejętności pozwala nabierać pewności siebie i przekonania, że można rywalizować do coraz wyższym poziomie. Natomiast wspólne dążenie do osiągnięcia celu integruje członków tworząc silną więź wokół sekcji żeglarskiej.
1692885652901
We wrześniu zaplanowano kolejne wydarzenia, które są częścią formowania Sportgas Sailing Teamu oraz budowy zgranego zespołu sekcji żeglarskiej – Finałowe Regaty Sportgas Sailing Cup na Zatoce Gdańskiej  - Finałowe Regaty Sportgas Sailing Cup 2023. Zapraszamy nad Zatokę Gdańską oraz zakończenie sezonu żeglarskiego na Pojezierzu Mazurskim.

Tekst: Krzysztof Sułek Sportgas
Fotografia: Adam Burdyło
1692885652801