Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Sportgas - Tennis Cup 2019

Wielobranżowy Turniej Tenisowy Sportgas - Tennis Cup 2019 utwierdził nas w przekonaniu, że warto się otwierać na szersze grono przyjaciół tenisa. Poziom gry i zaangażowania wszystkich uczestników budzi szacunek i uznanie.

Po raz pierwszy graliśmy w szerszej formule, bo do ludzi z naszej branży dołączyli zawodnicy z Bussines Tennis League, rywalizującej już od 20 lat. To zapewniło nie tylko dopływ „świeżej krwi”, ale też podniosło poziom rywalizacji i konkurencję. Wszyscy mogliśmy podglądać na korcie innych tenisistów amatorów, prezentujących różnorodny poziom zaawansowania i techniki gry.

Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń turniej rozgrywaliśmy na dwóch obiektach. Na trzech kortach Wola Tennis Club toczyła się rywalizacja w singlu kobiet i mężczyzn w kategorii PRO. Zwyciężyła tam Anna Majewska, pokonując w finale Olhę Pryshlyak, która zagrała z „dziką kartą”. O tym jak zacięty był to pojedynek świadczyć może fakt, że triumfatorka wyszła obronną ręką ze stanu 2:5. Trzecie miejsce zajęła Magdalena Kozimor.

W singlu męskim PRO najlepszy okazał się Maciej Sikora. W decydującym meczu jego przeciwnikiem był Włodzimierz Brzusek, trzecie miejsce zajął Waldemar Butanowicz, a czwarte - Michał Kapica.

Nie mniejsze emocje zmaganiom tenisowym na 12 kortach WTS Orzeł. W kategorii singla żeńskiego OPEN zwyciężyła Magdalena Paczosek, po finałowej wygranej z Edytą Skoczeń. W singlu mężczyzn OPEN Grzegorz Marek pokonał Władysława Szponara.

Tradycyjnie już rywalizowaliśmy też w grze podwójnej, w otwartej formule damsko-męskiej. W grupie A po tytuł sięgnęli Dariusz Osiak i Aleksander Kamiński, wygrywając z Rafałem Jutrzenką i Andrzejem Kamińskim. W finale w grupie B Zbigniew Stawierej i Philip Ahmadi ograli Tomasza Hubskiego i Janusza Rodziwicza.

To, co dla nas było najważniejsze, to ogromna #Pasja i pozytywna #Energia, towarzyszące wszystkim meczom i rywalizacji o każdy punkt czy gem. Ale i to, że znaleźliście potem czas i siły na #Relaks podczas Sportgas Summary Year 2019 w Klubie Dziennikarza. Na Foksal przekonaliśmy się, że potrafimy się świetnie integrować nie tylko na korcie, ale i na parkiecie. Dziękujemy Wam za udział i zaangażowanie.

Turniej współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu aktywizacji Sportgas II. (zdjęcia: Piotr Ulanowski)

Końcowa kolejność w Sportgas - Tennis Cup 2019:

          singiel żeński PRO

1. Anna Majewska

2. Olha Pryshlyak

3. Magda Kozimor

          singiel męski PRO

1. Maciej Sikora

2. Włodzimierz Brzusek

3. Waldemar Butanowicz

4. Michał Kapica

5. Łukasz Wiśniewski

          singiel męski OPEN

1. Grzegorz Marek

2. Władysław Szponar

3. Krzysztof Olejarczyk

4. Cezary Sarnowski

5. Ryszard Rządziński

          singiel żeński OPEN

1. Magdalena Paczosek

2. Edyta Skoczeń

3. Agnieszka Kurella

4. Zuzanna Wołosz

5. Magdalena Grzelak

          gra podwójna grupa A

1. Dariusz Osiak, Aleksander Kamiński

2. Rafał Jutrzenka, Andrzej Kamiński

3. Tomasz Wilecki, Bartosz Stebnicki

4. Grzegorz Dąbrowski, Piotr Kilanowski

5. Witold Korzyc, Piotr Urbański

          gra podwójna grupa B

1. Zbigniew Stawierej, Philip Ahmadi

2. Tomasz Hubski, Janusz Rodziwicz

3. Przemysław Krajewski, Dariusz Wojciechowski

4. Agnieszka Kaleta, Radosław Kulpa

5. Paweł Fryc, Waldemar Kuczak