Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Squash po raz pierwszy

Centrum Tenisowe w Sobocie gościło podczas weekendu 4-6.09. nie tylko sympatyków tenisa ziemnego, ale i coraz większą grupę zainteresowanych grą w squasha.

Organizator dwóch turniejów tenisowych, Towarzystwo Sportowo-Turystyczne Nafty i Gazu Sportgas, wyszedł naprzeciw coraz większej grupie zainteresowanych grą w squasha i połączył w Sobocie wszystkie rakiety, otwierając I Branżowe Mistrzostwa Polski Firm Gazowniczych i Naftowych 
w Squasha o Puchar Prezesa PGNiG S.A.


BanerSquash 3x1m loga

11 meczy
Turniej w „najmłodszej” wśród członków Sportgas dyscyplinie zebrał grupę 12 entuzjastów tego sportu. Wśród nich była jedna kobieta, której szczególnie należy pogratulować hartu ducha w grze z mężczyznami. A meczy i tu nie brakowało – w systemie każdy z każdym, zawodnicy rozegrali po 11 pojedynków! Dodatkową atrakcją turnieju był mecz pokazowy 11 letnich braci Marcinkowskich – bliźniaków obecnie sklasyfikowanych na II i III miejscu w Polsce, których szybkość i technika wielu nas zaskoczyła, a także możliwość konsultacji z pracującym w Sobocie trenerem, jedenastokrotnym mistrzem Chorwacji w tej dyscyplinie.

Tenisiści „ziemni” z zaciekawieniem, ale i mieszanymi uczuciami przyglądali się rozgrywkom w zamkniętej przestrzeni, z inną piłką i rakietą. Czy zmienią swoje rakiety na mniejsze, choćby od czasu do czasu, gdy trudno znaleźć partnera na długi „ziemny” mecz? Czas pokaże, o czym przekonamy się pewnie za rok podczas kolejnych mistrzostw.

Wśród zwycięzców turnieju znaleźli się:

1 miejsce – Wojciech Muszyński (PGNiG Obrót Detaliczny)
2 miejsce – Norbert Smalera (PGNiG OGiE)
3 miejsce – Grzegorz Fydrych (PGNiG OGiE)

Dorota Mundry