Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Szósta odsłona Alanya Sportgas Tennis Camp 2019.

Już po raz szósty turecka Alanya była miastem – gospodarzem obozu tenisowego organizowanego dla członków Sportgas. W tym roku, podobnie jak i w poprzednich latach, uczestnikom nie zabrakło dosłownie niczego: pogody, z temperaturą w ciągu dnia pomiędzy 28 a 33ºC, zaś w nocy nieschodzącą poniżej 20ºC; ciekawej kultury oraz atrakcji oferowanych przez turecką turystykę, ale przede wszystkim doskonałego humoru dopisującego przez całe 8 dni pobytu.
Trio

Oczywiście na pierwszym planie Alanya Sportgas Tenis Camp 2019 był tenis ziemny. Pod okiem doświadczonych instruktorów swoje umiejętności mogły doskonalić osoby, które dopiero rozpoczynają swą przygodę z tenisem, jak również i ci bardziej doświadczeni zawodnicy. Nie zabrakło też, rzecz jasna, gier singlowych i deblowych. Nauka gry w tenisa, szlifowanie techniki oraz sportowa rywalizacja – a to wszystko na dobrze przygotowanych kortach w pobliżu hotelu.
korty_4
Było również mnóstwo czasu na inne przyjemności. W trakcie jednodniowej wycieczki mogliśmy zobaczyć starożytne miasto Side z antycznym teatrem i świątynią Apolla. Przespacerowaliśmy się ścieżką widokową w Parku Narodowym Kursunlu, gdzie zachwycaliśmy się malowniczymi wodospadami. Natomiast w miejscowości Aspendos zwiedziliśmy bardzo dobrze zachowany i wciąż funkcjonujący teatr z II w. n.e. oraz akwedukty rzymskie.
wycieczka_ (4)
Także sama Alanya zaoferowała nam cały wachlarz atrakcji. Położone na Rivierze Tureckiej nad brzegiem Morza Śródziemnego miasto, z przepiękną Plażą Kleopatry i górującym nad nią zamkiem Kalesi, przyciąga corocznie tysiące turystów. Nas również urzekło, niektórych po raz wtóry. Nie tylko położeniem i zabytkami, ale przede wszystkim niesamowitą atmosferą. Niekończące się spacery po mieście, zgłębianie życia nocnego, wyciskany sok z owocu granatu u „dziadka”, zakupy na miejscowym bazarze oraz w butikach (bo to przecież koniec sezonu i wyprzedaży czas), poznawanie miejscowej kultury poprzez zwiedzanie m. in. meczetów, uczenie naszej kultury miejscowych sklepikarzy, lampka wina przy zamku Kalesi – wszystko to bezcenne.
20191018_192740WM
Oczywiście duża w tym zasługa uczestników Alanya Sportgas Tenis Camp 2019, bo to dzięki nim klimat był niepowtarzalny.
Wrócimy tu za rok? To pytanie z gatunku tych retorycznych. Właściwe, powinno brzmieć: czemu dopiero za rok …? Pewnie jak te żółwiki, powoli do dobrego będziemy zmierzać. 
Zółwiki