Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Tenisowa Barbórka, czyli II Wielobranżowy Sportgas Tennis Cup

Tradycji stało się za dość, bo podobnie jak w latach ubiegłych, już w listopadzie udanie rozpoczęliśmy świętowanie Barbórki na korcie. II Wielobranżowy Turniej Sportgas Tennis Cup był wyjątkowy pod wieloma względami i na długo zostawi miłe wspomnienia.

Dzięki niesamowitemu zaangażowaniu i atmosferze, jaką stworzyliście przez cały dzień - pomimo chłodnej aury na dworze (albo polu) - przekonaliśmy się po raz kolejny, że warto organizować takie imprezy. To ważne, że w tej trudnej sytuacji potrafimy bezpiecznie i z rozwagą korzystać z możliwości uprawiania ulubionego sportu, przestrzegając niezbędnych procedur sanitarnych.

Musimy pamiętać, że w dobie pandemii regularne uprawianie sportu wspomaga odporność organizmu i korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Ale i o tym, że zachowanie społecznego dystansu nie może polegać na całkowitym zamknięciu się w domu. W naszej codzienności ważny jest też bezpośredni kontakt z innymi ludźmi, oczywiście z zachowaniem bezpiecznych zasad. To były główne idee przyświecające nam przy organizacji II Wielobranżowego Turnieju Sportgas Tennis Cup 2020. Najważniejsze, że dzięki Wam udało nam się cele zrealizować.
Wracając do sportowej rywalizacji, to w najpiękniejszej kategorii, czyli singlu pań, najlepiej spisała się Justyna Waleruk, po finałowej wygranej z Zuzanną Wołosz, wicemistrzynią wrześniowych 31. Wielobranżowych Mistrzostw Polski w Tenisie we Wrocławiu.
Kobiety
A w najbardziej prestiżowej - singlu mężczyzn OPEN PRO triumfował Łukasz Wiśniewski, ogrywając w decydującym pojedynku Huberta Pawlaka.
Open pro
Jednocześnie na kameralnych kortach Wola Tennis Club toczyła się rywalizacja w męskim singlu OPEN, którą wygrał Piotr Bachański pokonując w finale Pawła Fryca.
Open
Gdy poznaliśmy już zwycięzców gier pojedynczych zostały rozlosowane drabinki debla mężczyzn i mikstów, więc na koniec dnia na kortach było wyjątkowo gwarnie. W pierwszej z tych kategorii zwyciężyli Jarosław Wierzbicki i Dariusz Skurczyński, pokonując w finale Zbigniewa Stawiereja i Philipa Ahmadi.
Debel
Gra mieszana była najbardziej nieprzewidywalną ze wszystkich barbórkowych rywalizacji ludzi z naszej branży. I to od jej pierwszego akcentu, czyli losowania "szczęśliwych par", odbywające się w luźnej atmosferze. Udzieliła się ona wszystkim uczestnikom i towarzyszyła aż do finału. A w nim Barbara Chodkowska i Robert Szczepaniak wygrali z Joanną Zbyrowską i Waldemarem Mnichem.
Mikst
Najbardziej niesamowite w tym było to, że Robert w sobotę znalazł czas na to, by kilkakrotnie wyjść na kort i osiągając końcowy sukces. Bo wcześniej pełnił obowiązki sędziego naczelnego, konferansjera, DJ-a, uzupełniał protokoły z wynikami, przekazywał je zaprzyjaźnionym mediom, a nawet był przysłowiową sierotką losującą składy mikstów!

Przypominamy, że II Wielobranżowy Turniej Sportgas Tennis Cup był współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu w ramach programu aktywizacji fizycznej Sportgas 2020.

W trakcie barbórkowej rywalizacji w Morelowa Tennis Club poznaliśmy również najlepszych uczestników II edycji SPORTGAS TENNIS CHALLENGE (czerwiec-listopad). Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki, drobne upominki i dumnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia. Przypominamy, że w Grupie Złotej (panie) najlepsza okazała się Agnieszka Kaleta, a w Żółtej (mężczyźni) - Ryszard Rządziński. Natomiast w Pomarańczowej (koedukacyjna) rywalizacja toczyła jednocześnie w dwóch grupach, podzielonych według kryterium umiejętności - w grupie 1. zwyciężył Tobiasz Śledziński, a w gr. 2. Karol Łazarczyk.
POgoda
Gratulujemy nie tylko triumfatorom, ale wszystkim śmiałkom, którzy przystąpili do bardzo intensywnej rywalizacji w systemie każdy z każdym. I przypominamy, że już 1 grudnia startuje III edycja SPORTGAS TENNIS CHALLENGE, więc to ostatnie chwile, żeby się zgłosić. Naprawdę warto! Więcej informacji: https://sportgas.pl/iii-edycja-sportgas-tennis-challange-zapisz-sie-i 
Luźno na korcie
Cóż, nagrody w barbórkowej rywalizacji tenisowej i SPORTGAS TENNIS CHALLENGE rozdane, zostaje nam tylko podziękować Wam wszystkim za wielkie zaangażowanie i za grę na najwyższym poziomie. Razem spełniamy marzenia i razem dbamy o zdrowie oraz kondycje fizyczną, tak ważną dla naszego bezpieczeństwa, szczególnie w obecnej sytuacji. Cieszmy się sukcesami na korcie, ale i radośnie świętujmy nadchodzące święto ludzi z naszej branży.

I nie zapominajcie zaglądać na nasz profil na Facebooku https://www.facebook.com/SportGas i na stronę internetową https://sportgas.pl/ Już wkrótce znajdziecie tam informacje o kolejnych imprezach organizowanych przez Sportgas, bo łączy nas niesamowita #Pasja, pozytywna #Energia i aktywny #Relaks.

Wyniki II Wielobranżowego Turnieju Sportgas Tennis Cup 2020:

singiel kobiet - 
1. Justyna Waleruk
2. Zuzanna Wołosz
3. Agnieszka Kaleta
3. Agnieszka Dyderska

singiel mężczyzn OPEN PRO -
1. Łukasz Wiśniewski
2. Hubert Pawlak
3. Władysław Szponar
3. Dariusz Skurczyński

singiel mężczyzn OPEN - 
1. Piotr Bachański
2. Paweł Fryc
3. Rafał Worobiec
3. Janusz Rodziewicz

debel mężczyzn -
1. Jarosław Wierzbicki, Dariusz Skurczyński
2. Zbigniew Stawierej, Philip Ahmadi
3. Witold Korczyc, Piotr Urbański

miksty -
1. Barbara Chodkowska, Robert Szczepaniak
2. Joanna Zbyrowska, Waldemar Mnich
3. Dorota Rojek, Piotr Bachański
Startowe