Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

To był "Strzał w 10"

Sekcja strzelecka Sportgas mocnym akcentem rozpoczęła nowy rok działalności. Turniej „Strzał w 10” okazał się świetnym sposobem wspólne spędzenie czasu w gronie miłośników tego sportu.

Zawody odbyły się na strzelnicy Legii Warszawa, przy ul. Łazienkowskiej 3, a współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach projektu Sportgas II. Wystartowało w nich 15 osób, rywalizujących w czterech kategoriach: pistolet sportowy, karabin sportowy, pistolet centralnego zapłonu oraz karabin centralnego zapłonu, wszystkie z odległości 25 metrów.

Wciąż jesteśmy pod wrażeniem pewnej ręki i celnego oka Elżbiety Kramek, która była zwyciężyła w konkurencji karabinu centralnego zapłonu, a także zajęła drugie miejsce strzelając pistoletem sportowym, a tu wszystkich rywali pokonał pewnie Konrad Sobczak. W pistolecie centralnego zapłonu najlepiej spisał się Paweł Mroczkowski.

Najbardziej wyrównana była walka w kategorii karabin sportowy, w której o kolejności na podium zadecydowała liczba trafionych centralnie „10”. W ten sposób triumfował Marcin Szymański, a drugie miejsce zajęli ex aequo Artur Siniarski i Marek Trzemżalski.

Podczas turnieju zajęcie miały też dzieci członków sekcji Sportgas. Pod fachowym okiem instruktora mogły bezpiecznie postrzelać. Turniej „Strzał w 10” przypomniał nam jak ważne w amatorskim uprawianiu ulubionego sportu jest #Pasja i pozytywna #Energia, a niesamowite zaangażowanie uczestników rywalizacji utwierdziło nas w przekonaniu, że trzeba takie imprezy organizować częściej, bo to idealny sposób na udany #Relaks.

Z chęcią też przyjmiemy nowych członków do sekcji strzeleckiej. Zapraszamy serdecznie wszystkich pasjonatów strzelectwa.

Wyniki turnieju „Strzał w 10”:
  
pistolet sportowy 10
1. Konrad Sobczak      93 pkt.
2. Elżbieta Kramek      89
3. Paweł Mroczkowski 84
   karabin sportowy 10
1. Marcin Szymański   81 pkt.
2. Artur Siniarski          81
2. Marek Trzemżalski  81
(o pierwszym miejscu zdecydowała liczba trafionych centralnych „10”)
   pistolet centralnego zapłonu 10
1. Paweł Mroczkowski 87 pkt.
2. Jakub Twarogowski 85
3. Bartosz Borysewicz 84
  
karabin centralnego zapłonu
1. Elżbieta Kramek 81 pkt.
2. Marek Trzemżalski 80
3. Marcin Szymański 79