Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Turniej Teamów PGNiG – 22.06.2017

W dniu 22.06.2017 sekcja brydżowa Sportgas, starając się wypełnić lukę po zawieszonych od kilku lat a organizowanych od przeszło 35 lat Mistrzostwach Polski Grupy Kapitałowej PGNiG w Brydżu Sportowym, zaprosiła przedstawicieli branży gazowniczej na Mistrzowski Turniej Teamów. Impreza odbyła się, dzięki gościnności PGNiG SA, w zabytkowych, pięknych wnętrzach Muzeum Gazownictwa w Warszawie. 
Wspaniałe, letnie popołudnie i jak zwykle serdeczna, przyjacielska atmosfera przyciągnęła wielu znakomitych zawodników. Turniej w sumie zgromadził 8 teamów, o różnej sile gry i doświadczeniu brydżowym. Zawody odbyły się w formule „na dochodzenie”, co oznaczało, iż nie można było odpuścić żadnego meczu a każde rozdanie mogło zaważyć na końcowym wyniku.  
Po 5 rundach eliminacyjnych, drużyny złożone z zawodników Sportgas („Dąbrowski” oraz „Samowolka-Sportgas”) zajmowały odpowiednio 1 i 3 miejsca, jednakże w finałach (meczach o I i III miejsca) zmeczenie dało o sobie znać i musiały one uznać wyższość zaproszonych gości. Ostatecznie, zawody zakończyły się dużym sportowym sukcesem zawodników sekcji brydżowej i stanowiły dla nich kolejny krok w drodze do przyszłych sukcesów na arenie krajowej. 
Niezwykły wynik – w klasyfikacji Butlera - osiągnęła para zawodników Sportgas, stanowiąca swoisty miks doświadczenia i dynamiki przy stoliku brydżowym: Bogdan Dąbrowski i Jan Kałużyński, która średnio w rozdaniu zdobywała 1,46 IMPa, zajmując tym samym drugą pozycją w tej klasyfikacji.
Kolejne spotkanie brydżowe – po wakacjach, w formule zawodów par.

Pełne wyniki zawodów i klasyfikacja końcowa na stronie sędziego PZBS, Maćka Czajkowskiego: www.czaja.pzbs.pl (czerwiec).