V Mistrzostwa w piłce siatkowej o Puchar Prezesa PGNiG SA

W drugi weekend grudnia Centralny Ośrodek Sportu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku powitał uczestników V Mistrzostw w piłce sitkowej o Puchar Prezesa PGNiG SA. Do udziału w zawodach zaproszono wszystkie oddziały i spółki Grupy Kapitałowej PGNiG oraz firmy współpracujące. Pośród firm, które odpowiedziały na zaproszenie znalazły się: Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o., PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. Region Dolnośląski, SportGas (drużyna złożona z osób reprezentujących Centralę Spółki PGNiG SA oraz PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.), Centrala Spółki OGP Gaz-System SA, OGP Gaz-System SA Oddział w Gdańsku, Yokogawa Polska Sp. z o.o.

Logo siatka 2014
W piątek od 9:30 rozpoczął się pierwszy dzień rozgrywek. Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym o jak najlepszą pozycję przed rundą Play Off. Tabela po pierwszym dniu przedstawiała się następująco:

114:213

Po wyczerpującym dniu rozgrywek, wszystkie drużyny spotkały się na kolacji, po której na obiekcie gdzie odbywały się Mistrzostwa można było obejrzeć mecz siatkówki 1 ligi kobiet, pomiędzy SMS PZPS Szczyrk a Karpatami Krosno.

Finałowego dnia wszystkie drużyny zjawiły się w hali w doskonałej kondycji fizycznej i przystąpiły do rozgrywek. Jako pierwsze mecze rozegrano dwa półfinały. W pierwszym zmierzyły się drużyny Centrali OGP Gaz-System SA oraz drużyny SportGas, w której szeregach grali przedstawiciele Centrali Spółki PGNiG SA oraz PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. Uskrzydlona pięcioma zwycięstwami w poprzednim dniu drużyna SportGas bez problemu pokonała przeciwnika 3:0 (25:20; 25:19; 25:10) i jako pierwsza awansowała do finału.

W drugim półfinale zmierzyły się drużyny Yokogawa Polska Sp. z o.o. z drużyną Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. W drugim półfinale drużyna Yokogawy próbowała stawić opór drużynie PSG, jednak tego dnia drużyna PSG była za silna i wygrała 3:1 (25:17; 19:25; 25:19; 25:13).

Następnie na boisko weszły drużyny PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. Region Dolnośląski oraz OGP Gaz-System Oddział w Gdańsku, którzy rywalizowali o 5 miejsce. Po zaciętym i emocjonującym meczu zwycięstwo 3:2 (25:10; 25:16; 22:25; 17:25; 15:11) odniósł zespół OGP Gaz-System Oddział w Gdańsku.

Kolejnym meczem był mecz o 3 miejsce, w którym rywalizowały drużyny Yokogawa Polska Sp. z o.o. i drużyna Centrali Spółki OGP Gaz-System SA. Drużyna Yokogawy, mimo bolesnej porażki w półfinale potrafiła się jeszcze zmobilizować i wywalczyła 3 miejsce w turnieju wygrywając 3:0 (25:15; 25:17; 25:11).

Ostatnim meczem, jaki rozegrano podczas V Mistrzostw w piłce sitkowej o Puchar Prezesa PGNiG SA był Finał, pomiędzy niepokonaną w tym turnieju drużyną SportGas oraz coraz lepiej grającą w trakcie mistrzostw drużyną Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. Pierwszego seta gładko wygrała drużyna SportGas i wydawało się, że pozostanie niepokonana do końca turnieju. PSG podniosła się jednak i w drugim secie zwyciężyła, na niewiele pozwalając drużynie przeciwnej. Trzeci set to duża przewaga PSG przez cały set. Natomiast końcówka seta była bardzo niespodziewana, ponieważ SportGas doprowadził prawie do remisu i miał piłkę po swojej stronie, jednak drużyna PSG wytrzymała tą nawałnicę i objęła prowadzenie w meczu. Czwarty set, z kolei, to duża przewaga SportGas i horror pod koniec seta. SportGas prowadząc w końcówce pięcioma punktami pozwolił, by drużyna PSG wyrównała a ostatecznie wygrała tego seta i cały mecz. Końcowy wyniki to zwycięstwo PSG 3:1 (25:14; 13:25; 23:25; 23:25). Tym samym Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. została zwycięzcą turnieju.

Po bardzo emocjonujących finałach klasyfikacja końcowa Mistrzostw przedstawia się następująco:

1 miejsce – Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.

2 miejsce – Sportgas

3 miejsce – Yokogawa Polska Sp. z o.o.

4 miejsce – Centrala Spółki OGP Gaz-System SA

5 miejsce – OGP Gaz-System Oddział w Gdańsku

6 miejsce – PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. Region Dolnośląski

Podczas Mistrzostw prowadzone były statystyki indywidualne. Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju został Kamil Frąckowski z PSG Sp. z o.o. Tytuł najlepiej rozgrywającego trafił do Łukasza Fijałkowskiego z drużyny Yokogawa Polska Sp. z o.o., a najlepiej atakującym zawodnikiem turnieju wybrano Pawła Juszkiewicza z drużyny SportGas.

Wieczorem wszystkie drużyny spotkały się na kolacji w regionalnej chacie, gdzie odbyło się uroczyste zakończenie Mistrzostw oraz rozdanie pucharów i nagród.

Pozostaje mieć nadzieję, że Mistrzostwa, które odbyły się po dwuletniej przerwie na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez sportowych w branży gazowniczej, a zawodnicy i kibice doskonale spędzili czas podczas tego weekendu w Szczyrku.

Wszystkich grających w siatkówkę oraz tych chcących dopiero zacząć grać, serdecznie zapraszamy na kolejne Mistrzostwa już za rok. Do zobaczenia!