Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

WRACAMY NA KORTY, ALE...

Już w najbliższy poniedziałek, 4 maja, nastąpi otwarcie kortów, co znaczy, że na nowo obudzi się nasza #Pasja do tenisa, a pozytywna #Energia wróci do naszej codzienności i pozwoli poczuć znowu czym jest aktywny #Relaks. Ale pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa nas wszystkich!

Otwarcie obiektów tenisowych w II etapie przywracania aktywności fizycznej wdrażanej przez Ministerstwo Sportu to następstwo skutecznych zabiegów Polskiego Związku Tenisowego. Musimy jednak być świadomi, że to wyraz zaufania i wymaga od nas wszystkich odpowiedzialności oraz samodyscypliny. Nie chcemy, żeby powrót na korty był tylko chwilowy. Dlatego stosujmy się do wszystkich koniecznych procedur bezpieczeństwa oraz przyzwyczajajmy do trwałej zmiany nawyków, nie tylko rezygnując z podawania sobie rąk na przywitanie czy po zwycięskim meczbolu.

Starajmy się rezerwować korty telefonicznie lub przez internet, a na miejscu nie denerwujmy się, kiedy pracownicy obiektów będą nam przypominać o dezynfekcji rąk, zarówno przy wejściu jak i wyjściu. Zalecane jest też ich dezynfekowanie na korcie (najlepiej co około 15 minut).

Musimy pamiętać o właściwym przygotowaniu: obowiązku noszenia maseczek ochronnych na twarzy w drodze na kort i schodzeniu z niego (w trakcie gry nie trzeba ich nosić); wchodzeniu na obiekt w stroju sportowym (szatnie i łazienki będą zamknięte, a czynne tylko toalety); posiadaniu własnego sprzętu do gry (nie będzie możliwości wypożyczenia na miejscu); używaniu oznaczonych wcześniej przez nas piłek przypisanych w ten sposób do danego kortu.

Przebywać na korcie mogą jednocześnie maksimum cztery osoby, co daje możliwość rozgrywania debli i mikstów.

Gra w tenisa jest okazją do spotkania po dłuższej przerwie, ale nie przesadzajmy z nadrabianiem towarzyskich zaległości, szczególnie po skończonej grze. Obsługa będzie potrzebowała około kwadransa na zdezynfekowanie ławeczek i otoczenia, zanim na kort będą mogły wejść kolejne osoby. Ważne, by wymiana zawodników następowała bezkontaktowo – osobnymi drogami wejścia i wyjścia.

Wszyscy będziemy się uczyć nowych procedur i zwyczajów, więc bądźmy cierpliwi i odpowiedzialni, ale też nawzajem się kontrolujmy, żeby nie przyczyniać się do zwiększenia liczby zakażeń wirusem COVID-19. Dlatego bezdyskusyjnie przestrzegajmy nowych zasad i słuchajmy zaleceń pracowników obiektów.

Ich celem jest nasze bezpieczeństwo, a tylko od naszej dyscypliny zależeć będzie wspólne bezpieczeństwo, ale i tempo przejścia do kolejnego etapu odmrażania procedur związanych z epidemią.

Bardziej szczegółowe procedury przygotowane przez Polski Związek Tenisowy znajdziecie tutaj: https://pzt.pl/3_154_9878/nowe-procedury-dla-obiektow-tenisowych.aspx

Bądźmy rozważni, bo łączy nas niesamowita #Pasja, pozytywna #Energia i świadomość jak ważny dla zdrowia jest aktywny #Relaks.