Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Wrocław 2020. Wyniki XXXI Branżowych Mistrzostw w Tenisie o Puchar Prezesa PGNiG SA

31. Mistrzostwa Polski naszej branży „w mieście spotkań”. Relacja i wyniki.

Ponad 60 osób walczyło o tytułu w 31. Branżowych Mistrzostwach Polski Firm Naftowych, Gazowniczych i Energetycznych w Tenisie o Puchar Prezesa PGNiG SA, które po raz pierwszy zawitały do Wrocławia. Na dodatek świetnie zgrały się z obchodami Narodowego Dnia Tenisa, odbywającymi się jednocześnie w 10 miastach.

Jedną z lokalizacji był bardzo gościnny Olimpijski Club, urzekający alejkami i kortami wkomponowanymi w piękną zieleń oraz domową atmosferą potwierdzającą reklamowe hasło: „Wrocław. Miasto spotkań”.
zielono
Piątkowy poranek przywitał uczestników mistrzostw silnym zachmurzeniem. Jednak liczne grono zawodników kipiało energią i w pełnej gotowości do gry stawiło się na korcie centralnym. Tradycyjna ceremonia miała szczególną oprawę, bo wziął w niej udział wiceprezes Zarządu PGNiG Przemysław Wacławski, który z prezesem Sportgas Waldemarem Mnichem otworzył naszą największą branżową imprezę.

Zbiorowka-min
Krótka uroczystość miała wyjątkowy charakter, bo pojawił się na niej jeden z czołowych obecnie polskich tenisistów Kacper Żuk. Tydzień wcześniej wygrał poznański Talex Open, jedyny międzynarodowy turniej zawodowców rozgrywany w tym roku w Polsce (ranga ITF Circuit 25), zamykający oficjalnie cykl LOTOS PZT Polish Tour. Jesteśmy wdzięczni reprezentantowi Polski w Pucharze Davisa, że znalazł czas na spotkanie z członkami Sportgas, bo niedługo po nim ruszył na turniej do Czech.
_BJ_9225-42
Wcześniej jednak zdążył wziąć do ręki rakietę i poodbijał z nami piłki. Do pierwszej pokazowej gry wyznaczyliśmy zwycięzców obydwu kategorii (drużyn dwu- i trzyosobowych) sierpniowych Wielobranżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski w Tenisie we Wrocławiu: Waldemara Butanowicza (PGNiG Termika) i Marcina Jabłońskiego (PGNiG) po jednej stronie siatki oraz Adama Łuszcza (PGNiG) jako partnera Żuka.
_BJ_9253-48

Potem miejsce u boku Kacpra zajęła Magdalena Kozimor (PGNiG), a ich przeciwnikami byli członkowie zarządu stowarzyszenia – prezes Waldemar Mnich (PGNiG Termika) i wiceprezes Cezary Sarnowski (Europolgaz).
1X5A0779-73

Sparing z Kacprem okazał się świetnym przetarciem przed właściwymi meczami szczególnie dla dwóch zawodników. Waldemar Butanowicz zdobył później tytuły w singlowej kategorii 50+ oraz w grze podwójnej 45+ w parze z Waldemarem Mnichem. Natomiast Marcin Jabłoński triumfował w kategorii Open, a także z Adamem Łuszczem był najlepszy w deblu Open (wcześniej w finale singla pokonał swojego partnera). Natomiast Magdalena Kozimor wygrała singla kobiet.

W grze pojedynczej mężczyzn 41+ zwyciężył Philip Ahmadi (Sportgas), a wśród najstarszych graczy 60+ - Bogdan Matysik EXALO). Natomiast w mikście sukces odniósł duet Zuzanna Wołosz (PGNiG Serwis Doradztwo Ubezpieczeniowe) i Jarosław Wierzbicki (PSG).

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął prezes zarządu PGNiG SA - Pan Jerzy Kwieciński. Nagrody dla zawodników, którzy zajęli miejsca na podium ufundował Dyrektor Departamentu Marketingu PGNiG SA oraz Europolgaz SA. Piątka mistrzów w grach singlowych otrzymała nagrody specjalne od Prezesa Geovita SA. Były to vouchery na pobyt w ośrodkach wczasowych spółki z GK PGNiG. Więcej na temat oferty Spółki można znaleźć pod linkiem - http://geovita.pl/katalogi-on-line/. Wydarzenie zorganizowaliśmy dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu oraz we współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym.
vouchery
Pierwszy dzień rywalizacji w ramach 31. Branżowych Mistrzostw Polski Firm Naftowych, Gazowniczych i Energetycznych w Tenisie o Puchar Prezesa PGNiG SA przebiegał bez najmniejszych zakłóceń, pomimo pochmurnej pogody. Nad sprawnym przebiegiem gier w fazie grupowej oraz mikrofonem panował Robert Szczepaniak, dosłownie człowiek orkiestra, a sędzią głównym zawodów był Jakub Apczyński.

Jeszcze przed wieczornym grillem udało się rozstrzygnąć część ćwierćfinałów w grach singlowych. Od godziny 21 wszyscy mogliśmy się więc integrować na tarasie z widokiem na kort centralny, przy dźwiękach muzyki wrocławskiego zespołu „Owocówki”. Było granie koncertowe oraz indywidualne popisy wokalne naszych uzdolnionych członków, a najbardziej zagorzali kibice tenisa śledzili na telewizorze występ Magdy Linette w trzeciej rundzie US Open.

Sobota przyniosła duże zamieszanie na obiekcie Olimpijski Club w ramach Narodowego Dnia Tenisa. W tłumie rozbieganych dzieci widać było entuzjazm i fascynację aktywnością fizyczną, a punktem kulminacyjnym były pokazowe gry z udziałem Weroniki Baszak, tegorocznej finalistki juniorskiego Australian Open.
Dzien1
Mikrofon na kilka godzin przejął Radek Bielecki z kabaretu Neonówka, ale dzięki temu Robert Szczepaniak mógł się skupić na starcie w deblowej kategorii 45+. Razem z Cezarym Sarnowskim dotarł do finału, w którym pokonani zostali przez duet Butanowicz-Mnich broniący tytuł sprzed roku.

Około godziny 15 nad Wrocław dotarły zapowiadane ulewne opady deszczu i burze, więc część finałów singlowych oraz decydujące mecze w drabinkach debli i miksta zostały dokończone na zadaszonych kortach. Intensywność i tempo gier potwierdziły wysoką formę i zaangażowanie wszystkich uczestników naszych branżowych mistrzostw, których łączyła szczera #Pasja, pozytywna #Energia i aktywny #Relaks.

Ostatnie mecze zakończyły się po godzinie 23:00, więc gala podsumowująca i wręczenie nagród rozpoczęło się przed północą. Po ceremonii była okazja do rozmów, świętowania, integracji, ale też kibicowania Idze Świątek w meczu z Wiktorią Azarenką o miejsce w 1/8 finału US Open.

#Wroclove faktycznie okazał się prawdziwym „miastem spotkań”. Niesamowicie gościnną atmosferę stworzyła szalenie pozytywna grupa ludzi z Sofa Lounge & Restaurant, której smaki mogą zaspokoić najbardziej wyszukane wymagania kulinarne.

Olimpijski Club okazał się miejscem, w którym można śmiało zorganizować tak dużą imprezę w czasach koronawirusa. Oddzielone pasami zieleni korty, posiadające osobne wejścia i przestrzeń pozwalająca zachować socjal dystans, pomagały przestrzegać procedur sanitarnych związanych z pandemią. Dlatego dziękujemy Wam wszystkim za dbałość o bezpieczeństwo, które nie przeszkodziło czerpaniu radości z rywalizacji tenisowej.

Relacja w TVP3 Wrocław z naszych mistrzostw i Narodoweggo Dnia Tenisa: https://wroclaw.tvp.pl/49803288/narodowy-dzien-tenisa 

Końcowe wyniki 31. Branżowych Mistrzostw Polski Firm Naftowych, Gazowniczych i Energetycznych w Tenisie o Puchar Prezesa PGNiG SA (Wrocław, 3-6 września 2020):

 Singiel Kobiet:

1. Magdalena Kozimor (PGNiG)

2. Zuzanna Wołosz (PGNiG Serwis Doradztwo Ubezpieczeniowe)

3. Karina Grzeszkowiak-Gabruk (Sportgas)/Dorota Uciechowska (Europolgaz)

 Singiel Mężczyzn Open

1. Marcin Jabłoński (PGNiG)

2. Adam Łuszcz (PGNiG)

3. Aleksander Kutnik (PGNiG)/Michał Oberg (PSG)

Singiel Mężczyzn 41+

1. Philip Ahmadi (Sportgas)

2. Adam Rymaszewski (Gaz-System)

3. Waldemar Mnich (PGNiG Termika)/Paweł Urzykowski (PGNiG)

 Singiel Mężczyzn 50+

1. Waldemar Butanowicz (PGNiG Termika)

2. Mirosław Kiełb (PGNiG)

3. Piotr Marciniewicz (PGE Dystrybucja)/Władysław Szponar (EXALO)

Singiel Mężczyzn 60+

1. Bogdan Matysik (EXALO)

2. Zbigniew Stawierej (Sportgas)

3. Janusz Rodziewicz (Sportgas)/Zbigniew Szurlej (EXALO)

Debel Mężczyzn Open

1. Marcin Jabłoński (PGNiG)/Adam Łuszcz (PGNiG)

2. Stefan Doroszewski (PGNiG Termika)/Adam Spyra (PGNiG Termika)

3. Michał Oberg (PSG)/ Adam Rymaszewski (Gaz-System)

4. Remigiusz Bartoszewicz (PGNiG)/Waldemar Kuczak (PGNiG)

Debel Mężczyzn 45+

1. Waldemar Butanowicz (PGNiG Termika)/Waldemar Mnich (PGNiG Termika)

2. Cezary Sarnowski (Europolgaz)/Robert Szczepaniak (Sportgas)

3. Władysław Szponar (EXALO)/Jacek Węglowski (EXALO)

4. Piotr Marciniewicz (PGE Dystrybucja)/Dariusz Miłoszewski (PGE Wydobycie)

Mikst

1. Zuzanna Wołosz (PGNiG Serwis DU)/Jarosław Wierzbicki (PSG)

2. Barbara Chodkowska (PGNiG Termika)/Adam Spyra (PGNiG Termika)

3. Karina Grzeszkowiak-Gabruk (Sportgas)/ Krzysztof Załączkowski (PGNiG)

4. Magdalena Chrzanowska (PGE)/Bogdan Matysik (EXALO)

Klasyfikacja generalna firm:

1. PGNiG 

2. PGNiG TERMIKA 

3. Sportgas 

4. EXALO 

5. Europolgaz

6. PGE

7. PSG

8. Gaz-System

9. PGNiG Serwis Doradztwo Ubezpieczeniowe

10. Orange
Fotorelacji ciąg dalszy ...
_BJ_9707-46
1X5A0804-81
ZuziaPuchary