Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Wyniki III Branżowych Mistrzostw Polski w Squashu

W CTS Sobota k/Poznania w dniach 6-8 września br. odbyły się III Branżowe Mistrzostwa Polski Firm Naftowych, Gazowniczych i Energetycznych w Squashu o Puchar Prezesa PGNiG SA.
 
Konsekwencja w organizacji i tworząca się tradycja rozgrywek w squasha sprawiają, że co roku chętnych do rywalizacji o puchary, nagrody i prestiż przybywa. W tym roku Mistrzostwa rozegrano w dwóch kategoriach. W kategorii pań do rywalizacji niespodziewanie dołączyła tegoroczna mistrzyni w tenisa, Alyona Kyrpot (Ukrtranasgaz) sprawiając w zakłopotanie faworytki do podium. W finale napotkała zdecydowany opór ze strony Anny Egeman (TGE), która dzięki przewadze technicznej i doświadczeniu w grze w squasha poradziła sobie z mocnymi uderzeniami tenisowymi. Tym samym udowodniła koleżance z Ukrainy, że tenis i squash to są dwie różne, równie fascynujące dyscypliny. Ciekawe, czy mistrzyni squashu rywalizując z tenisistkami doszłaby do finału? Ale to wyzwanie zostawmy na przyszły rok.
Klasyfikacja w kategorii pań:
  1. miejsce - Anna Egeman (TGE)
  2. miejsce - Alyona Kyrpot (Uktransgaz)
  3. miejsce - Katarzyna Szynkiewicz (PGNiG OD)/ Agnieszka Bachańska (PGNiG SA OOH)
W kategorii męskiej zgłosiło się 10 uczestników, gdzie zagraliśmy ponownie systemem każdy z każdym, aby wyłonić najlepszych. Jeszcze przed turniejem było dwóch faworytów: Tomasz Kubowicz z PSG - ubiegłoroczny zwycięzca i Norbert Smalera z PGNiG SA/O Zielona Góra - finalista I Turnieju oraz turnieju Barbórkowego w 2016r.
Mecz był bardzo interesujący. Zapraszam do obejrzenia -> https://youtu.be/M732INpeF_c

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw okazał się tym razem Norbert Smalera, drugie miejsce zajął Tomasz Kubowicz. Tuż za nimi na trzecim miejscu, czarny koń turnieju, zawodnik TGE - Piotr Oryński oraz Piotr Bachański z PGNiG OD.

Poziom turnieju z roku na rok jest coraz wyższy, co dobrze wróży przyszłorocznym mistrzostwom na które warto zacząć się przygotowywać już teraz podglądając najlepszych. Zapraszamy do obejrzenia także pozostałych zarejestrowanych gier:
Smalera vs  Bachański -> https://youtu.be/IEZu9T4TtuI
Kubowicz vs Oryński -> https://youtu.be/_zDJaIPq0PU