Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Wyniki Wielobranżowego Turnieju - Sportgas Tennis Cup 2021

Tegoroczny III Wielobranżowy Turniej Tenisowy - Sportgas Tennis Cup 2021 rozegrany został w dwóch kategoriach: singla mężczyzn i losowanego miksta. Biorąc pod uwagę zadowolenie uczestników, to (nie)skromnie możemy powiedzieć, że był to bardzo trafiony pomysł. 

Wszystkie siedem krytych kortów Morelowa Tennis Club dosłownie pękało w szwach, gdy już o godzinie 9 weszli na nie członkowie sekcji tenisowej Sportgas. Działo się tego dnia tak wiele, że nie zdążyliśmy nawet dokładnie policzyć rozegranych pojedynków. Jesteśmy przekonani, że było ich ponad 70.

Pewne jest to, że w obydwu konkurencjach, czyli w singlu i w mikście, wzięło udział ponad 40 osób. Najważniejsze, że wszyscy mieli okazję rozegrać co najmniej po trzy, cztery spotkania. Wszystkie mecze były zacięte, nie sposób było się nudzić. Dopisywały zarówno humory, jak i poziom rozgrywek. "Był to bardzo intensywny dzień, bo decydujące mecze skończyły się tuż po godzinie 20" - tłumaczy Paweł.

Na sam koniec Sportgas Tennis Cup 2021 poznaliśmy triumfatora gry pojedynczej, którym został Adam Łuszcz, po wygranej w zaciętym finale z Hubertem Pawlakiem. Trzecie miejsce ex aequo dla Aleksandra Kutnika i Remigiusza Hełminiaka.
JS2_3776
Każdy z nich wcześniej zwyciężył rywalizację w jednej z czterech kilkuosobowych grup, toczącą się na zasadzie round robin.

Równolegle trwała zacięta walka w dwóch grupach gry mieszanej. W niej najlepsze pary w tej fazie spotkały się w finale, a w nim największe powody do radości mieli Edyta Skoczeń i Waldemar Mnich, pokonując Karolinę Kowalską i Filipa Ahmadiego. Trzecie miejsce wywalczyli natomiast Zuzanna Wołosz i Krzysztof Załączkowski. Gratulujemy wszystkim sukcesów w Sportgas Tennis Cup 2021, a także świetnej zabawy w doborowym towarzystwie.
JS2_3739 JS2_3755
Miłym przerywnikiem w zaciętej rywalizacji w ramach Barbórkowego Turnieju było wręczenie nagród za miejsca na podium w sześciu grupach czwartej już edycji Sportgas Tennis Challenge.  W grudniu będą w niej jeszcze rywalizować miksty, ale my nie znosimy próżni i już ruszamy z piątą odsłoną tego udanego projektu! Zgłosiło się do niego prawie 70 osób, więc nasz projekt wyraźnie rośnie w siłę.
JS2_3603
Wyniki III Wielobranżowego Turniejju Tenisowego - Sportgas Tennis Cup 2021:

singiel -
1. Adam Łuszcz
2. Hubert Pawlak
3. Aleksander Kutnik
3. Remigiusz Hełminiak

mikst - 
1. Edyta Skoczeń, Waldemar Mnich
2. Karolina Kowalska, Filip Ahmadi
3. Zuzanna Wołosz, Krzysztof Załączkowski
JS2_3572
Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo oraz Ministerstwu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu za wsparcie finansowe rozgrywek.
JS2_3706