Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

XII Regaty o Puchar Prezesa GAZ-SYSTEM SA.

Za nami wielkie święto żeglarzy zgromadzonych wokół spółki GAZ-SYSTEM S.A.

W dniach 14-16.09.2023 r. na wodach Martwej Wisły (Wyspa Sobieszowska, przystań Nadwiślańska) 16 załóg rywalizowało o pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.

Dron Brama LR 003
Dokładnie 16 zgranych załóg, osiemdziesięcioro uczestniczek i uczestników dotarło na XII Regaty o Puchar Prezesa GAZ-SYSTEM S.A. z całej Polski.

Żeglarstwo zbliża
Czasu na oswojenie się z wodą i żeglarską pogodą było niewiele. Na szczęście ta ostatnia okazała się w tym roku wyjątkowo przyjazna. Martwa Wisła widziana z brzegu Wyspy Sobieszewskiej była cały czas skąpana w ostatnich promieniach letniego słońca. Regaty rozegrano przy stabilny, równym wietrze o sile 10-12 węzłów z przewagą kierunku południowo-wschodniego.
łódki 4
A rywalizację na wodzie poprzedziło szkolenie regatowe. Wielu uczestników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z żeglarstwem regatowym, szybko zrozumiało, że ściganie się w regatach, a rekreacyjne pływanie po Mazurach swoją żaglówką, to dwie zupełnie, różne sprawy.
SzkoleniePodczas XII Regat o Puchar Prezesa GAZ-SYSTEM S.A. ścigano się na jachtach kabinowych Balt 23.
- Pierwszy dzień był zapoznawczy, treningowy i kwalifikacyjny. Drugiego dnia było ściganie się na poważnie. W „grupie złotej”, gdzie  rozegrano cztery wyścigi, kolejność na „pudle” ważyła się do samego końca. W „grupie srebrnej” każda z załóg rozegrała trzy wyścigi – relacjonuje Marta Mey, koordynatorka wydarzenia z ramienia GAZ-SYSTEM S.A.
Gaz_System_WYNIKI
Uroczystość wręczenia nagród zorganizowano na terenie przystani, tuż przy wodzie. Najlepszych nagradzał Robert Parafianowicz, dyrektor gdańskiego oddziału spółki GAZ-SYSTEM S.A. – W imieniu prezesa GAZ-SYSTEM S.A. Marcina Chludzińskiego serdecznie państwu gratuluję. Cieszę się, że żeglarstwo tak bardzo zbliża nas do siebie. Wspaniale, że jesteśmy tu na Wybrzeżu wszyscy razem – powiedział.
DyrektorGAZ-SYSTEM częścią żeglarskiej rodziny
Wewnętrzne wydarzenie GAZ-SYSTEM-u znakomicie wpisało się w całoroczny cykl regat Sportgas Sailing Cup 2023. Trzy najlepsze załogi bezpośrednio zakwalifikowały się do finałowych Regat Sportgas Sailing Cup 2023, a dwie dodatkowo otrzymały od organizatora dzikie karty (w sumie 5 załóg). Regaty Sportgas Sailing Cup, to branżowe wydarzenie żeglarskie organizowane z dużym rozmachem od kilku lat we wrześniu na Wybrzeżu, najczęściej na wodach Zalewu Wiślanego.
- W tych regatach rokrocznie rywalizują najlepsze załogi regatowe z wielu firm energetycznych i instytucji współpracujących. Znakomicie się stało, że GAZ-SYSTEM dołączył do naszej żeglarskiej rodziny. Gratuluję świetnej atmosfery w firmie i dobrych wyników sportowych – powiedział Waldemar Mnich, prezes Sportgas-u, organizator wydarzenia.
Kolejne regaty już za rok!
Puchary
WYNIKI - XII Regaty o Puchar Prezesa GAZ-SYSTEM S.A.
 
1. Janusz Kapustka z załogą
GazSystem end LR 003
2. Darek Staniec z załogą
GazSystem end LR 005
3. Bartosz Oskwarek z załogą  
GazSystem end LR 0074. Karol Stopka z załogą
GazSystem end LR 008
5. Michał Krysa z załogą
6. Czesław Józefkiewicz z załogą 
7. Wiesław Józefek z załogą
8. Zbigniew Wojsznis z załogą  
9. Bogusław Skorupka z załogą
10. Jan Wielowiejski z załoga   
11. Arkadiusz Furmankiewicz z załogą   
12. Katarzyna Buryło z załogą  
13. Marcin Andrejczyk z załogą 
14. Jacek Borkowski z załogą
15. Iza Kijeńska-Dąbrowska z załogą  
16. Marianna Korol-Świątkiewicz z załogą
Łódki 1