Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

XIII Międzynarodowy Turniej Futsalu o Puchar Prezesa OGP Gaz-System SA

Jak co roku, na przełomie września i października odbył się w Toruniu XIII Międzynarodowy Turniej Futsalu o Puchar Prezesa OGP Gaz System SA. Jest już tradycją, że drużyna Sportgas czynnie uczestniczy w tych rozgrywkach. Nie mogło nas zabraknąć i tym razem. 
Po ubiegłorocznym sukcesie (1 miejsce) apetyty i w tym roku były bardzo duże. W prawdzie tegoroczny skład nie był tak mocny jak rok wcześniej, ale atmosfera i „team spirit” drużyny były doskonałe. 

Czwartek
Wieczorem w Hotelu Filmar w Toruniu odbyło się losowanie grup i odprawa kapitanów przed rozgrywkami. Jako, że w zeszłym roku wygraliśmy turniej, to do nas dolosowywano przeciwników. W naszej grupie znaleźli się: OGP Gaz-System SA Oddział w Poznaniu, NET4GAS s.r.o. Czechy i OGP Gaz-System SA Oddział w Tarnowie – to z tymi drużynami następnego dnia mieliśmy się mierzyć. 


Sportgas
Piątek
Pierwszy dzień rozgrywek zaczęliśmy niemrawo. W 1 meczu z OGP Gaz-System SA Oddział w Poznaniu padł bezbramkowy remis. Drugi mecz to nasze zwycięstwo 1:0 z NET4GAS z Czech i ostatni mecz to zwycięstwo 2:0 z OGP Gaz-System Oddział w Tarnowie. Jak widać z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej, a co najważniejsze nie straciliśmy żadnej bramki. Widać było wielkie zaangażowanie i chęć zwycięstwa. 

Sobota
W walce o półfinał przyszło nam się zmierzyć z G.EN. GAZ ENERGIA Tarnowo Podgórne. Nasz przeciwnik poprzedniego dnia imponował skutecznością, strzelił aż 15 bramek. W ćwierćfinale potwierdzili swoją skuteczność i strzelili nam 2 bramki, ale to było o jedną mniej niż my. Wygraliśmy 3:2 i czekaliśmy na przeciwnika … W półfinale zmierzyliśmy się z EUROPOLGAZ SA, drużyną która zawsze gra o najwyższe cele. Po ciężkiej walce, ponieśliśmy pierwszą porażkę 3:5. Pozostał nam mecz o 3 miejsce i chociaż trudno się było zmobilizować to jednak duch walki i chęć stanięcia na jakimkolwiek „pudle” zwyciężyły. W meczu o 3 miejsce wygraliśmy z drużyną OGP Gaz-System Oddział w Gdańsku 3:0 i tym samym zdobyliśmy 3 miejsce w turnieju. W meczu o 1 miejsce drużyna banku PKO SA pokonała EUROPOLGAZ SA 4:1 i została zwycięzcą XIII Turnieju. 
O 20 odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, a po gali zwiedzanie Torunia nocą. 

IMG_6324
 
Niedziela
Śniadanie i do domu. Zmęczeni, ale szczęśliwi … Dorzucamy do kolekcji pucharów kolejny, tym razem za trzecie miejsce (jeszcze takiego nie mieliśmy). Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu będziemy walczyć o najwyższe cele. 
 

Wyniki wszystkich meczów znajdziecie tutaj.