Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Za nami pierwsze celne strzały w 10 w 2022.

Tegoroczny sezon strzelecki można uznać za otwarty! Pomimo zimowej aury na stanowiskach strzeleckich stawiło się prawie pięćdziesiąt osób. Upór i oddanie zostały wynagrodzone świetną atmosferą i doskonałą zabawą przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa.
IMG_5578
Tym razem do formuły zawodów  z cyklu - Strzał w 10 wprowadziliśmy nowość - szkolenie z podstaw obsługi broni. Każdy z nowych adeptów strzelectwa mógł zapoznać się z:
 • budową broni i zasadami jej działania,
 • z rodzajami broni palnej,
 • bezpieczeństwem przy posługiwaniu się bronią palną,
 • obsługą broni palnej w tym usuwaniem zacięć,
 • postawami strzeleckimi.
Zdjęcie 6 szkolenie podstawowe
Szkolenie zakończyło się strzelaniem praktycznym z pistoletu i karabinu bocznego zapłonu.
IMG_5561 (2)
Równolegle do szkolenia rywalizowaliśmy w trzech konkurencjach: strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu, z karabinu centralnego zapłonu oraz strzelaniu do rzutek w konkurencji trap.
20220402_115536 (2)
Strzelectwo sportowe ma to do siebie, że wyniki są obiektywne i zwykle są pochodną indywidualnej predyspozycji strzelca w dniu zawodów oraz czasu poświęconego na treningi. Ale znamy też wyjątki. Okazuje się, że można mało ćwiczyć i mieć dobre wyniki. Nasz kolega z Zarządu Sportgas, na co dzień pasjonat badmintona stanął na podium w każdej kategorii. Serdecznie gratulujemy koledze nowo odkrytego talentu. Oczywiście gratulujemy wszystkim wybornym strzelcom w poszczególnych kategoriach. Ogólnie rzecz ujmując można by rzecz, że w sobotę wszyscy wygrali ze sobą, przemogli się mimo niesprzyjającej aury, przyjechali, poznali siebie i innych uczestników kolejnej edycji - Strzału w 10 od tej najlepszej, koleżeńskiej strony. Dla wielu z nas było to spotkanie bardzo inspirujące i zachęcające do dalszego rozwoju pod okiem najlepszych instruktorów strzelectwa z CWKS Legia. Sekcja strzelecka Sportgas zachęca wszystkich wahających się jeszcze do dołączenia do naszego grona. Sprawy formalne związane z członkostwem można dopełnić klikając w link - Dołącz do nas (sportgas.pl).

Przechodząc do rzeczy ważnych ogłaszamy, że w zawodach strzeleckich z cyklu - Strzał w 10 edycja 2022 r., które zostały przeprowadzone w dniu 2 kwietnia 2022 r. na strzelnicy CWKS Legia w Rembertowie, najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach na swoich tarczach odnotowali: 
Pistolet Centralnego Zapłonu:
 1. Piotr Stępień (PSG)
 2. Bartosz Borysewicz (PSG)
 3. Bartosz Motyka-Radłowski (Sportgas)
Zdjęcie 1_podium (2)
Karabin Centralnego Zapłonu:
 1. Robert Perkowski (PGNiG SA)
 2. Jacek Zieliński (PSG)
 3. Bartosz Motyka-Radłowski (Sportgas)
Zdjęcie 2_podium (2)
Trap 10:
 1. Paweł Majewski (PGNiG SA)
 2. Marek Borkowski (PSG)
 3. Bartosz Motyka-Radłowski (Sportgas)
Zdjęcie 3_podium_Trap (2)
#Pasja # Energia #Relaks. Zapraszamy do aktywnej współpracy na rzecz rozwoju sekcji. Wszelkie pomysły dalej idące będą mile widziane. Zachęcamy do kontaktu z kierownikiem sekcji strzeleckiej. Jesteśmy do Waszej dyspozycji i do zobaczenia na kolejnym - Strzale w 10 już w czerwcu br. O szczegółach będziemy informować już niebawem.