Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Zapraszamy na kwietniową SETKĘ w kierunku Kozienic

Kontynuujemy historyczną podróż śladami Króla Władysława Jagiełły. Ostatnio odwiedziliśmy Czerwińsk nad Wisłą, gdzie król zbudował most łyżwowy do przeprawy wojsk idących na Grunwald. W kwietniu skierujemy się do Puszczy Kozienickiej, gdzie pozyskano drewno na budowę tego mostu. Będziemy mieli także okazję napić się wody z Królewskich Źródeł, z których pił król Władysław, mający zwyczaj polować w dawnej Puszczy Kozienickiej.
Zatem zapraszamy na 13-tą sportgasową SETKĘ do Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Ruszamy 22 kwietnia 2023 r. o godzinie 9:00 z parkingu pod OSP Kozienice przy rondzie na styku ulic Radomskiej i Nowy Świat w Kozienicach.
Trasa będzie wiodła z Kozienic, wkoło miejscowości Pionki, przez Jedlnię-Letnisko, Zwoleń - w głównej mierze przez kompleksy leśne.
https://www.strava.com/routes/3072999096681144194
https://pl.mapy.cz/s/gacesejehe
Po drodze odwiedzimy najważniejszy zabytek miasta, czyli Zespół parkowo-pałacowy w Kozienicach. Dziś w pałacu mieści się Muzeum Regionalne. Wypoczywał tu Stanisław August Poniatowski. To on zlecił włoskiemu architektowi zaprojektowanie barokowego pałacu, który powstał pod koniec XVIII wieku. Wokół znajduje się park krajobrazowy.
Zajedziemy nad Zalew Siczki, do którego od północy przylega Rezerwat Jedlnia z 200-letnimi sosnami i dębami. 
Przejedziemy także najpopularniejszą trasą po parku jaką jest ścieżka przyrodniczo-leśna Królewskie Źródła.
https://modanamazowsze.pl/kozienicki-park-krajobrazowy/
Obiad w połowie drogi w restauracji „Pod Różami” w Jedlnej-Letnisko.
Dla osób, które chciałby przejechać nieco krótszy odcinek, przygotowaliśmy trasę alternatywną o długości 72 km https://www.strava.com/routes/3083009505128320238
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania rajdu z uwagi na siłę wyższą, a zwłaszcza niesprzyjające warunki atmosferyczne. W takiej sytuacji wszyscy zgłoszeni uczestnicy będą poinformowani o zaistniałym fakcie co najmniej 24 h przed rozpoczęciem wydarzenia.