Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

ZŁOTKA WKRACZAJĄ DO AKCJI

Jesteśmy niesamowicie dumni z zaangażowania i ducha sportowej rywalizacji towarzyszącym meczom w ramach tenisowego Challengera Sportgas. Ogromna #Pasja i pozytywna #Energia członków sekcji tenisowej Sportgas zachęca nas do rozwijania tego projektu. Zaraz po zakończeniu ferii zimowych do zmagań na kortach przystąpi grupa złota, złożona z samych pań.

Do rozpoczęcia rywalizacji „złotek” zostało raptem kilka dni, więc jest to ostatnia chwila do zgłaszania się wszystkich chętnych tenisistek z naszego grona. Zasady są proste, w grupie rozgrywane będą mecze w systemie „każda z każdą”, a każdy pojedynek składa się z pojedynczego seta. Nie ma więc zbyt dużego marginesu błędu, trzeba dać z siebie wszystko w każdym gemie, dlatego jest to świetny sposób na bardzo intensywny aktywny #Relaks. Rezultaty kolejnych meczów pozwalają na bieżąco ustawiać tabelę wyników, która wyłoni zwycięzców cyklu.

Przypominamy, że pierwsza pomarańczowa grupa walczy dzielnie już od początku grudnia, a stworzyło ją 12 śmiałków z sekcji tenisowej Sportgas, prezentujących zbliżony poziom gry i umiejętności. Rywalizacja w niej zmierza powoli ku końcowi, a decydujących rozstrzygnięć spodziewamy się już w marcu. Na razie niepokonana jest tam jedyna kobieta w gronie – Magdalena Kozimor, która w ośmiu występach straciła tylko 18 gemów.

Przed nią jeszcze trzy mecze, więc wszystko się może zdarzyć, tym bardziej, że Bartosz ma na koncie siedem zwycięstw w ośmiu meczach, a o tylko o jedną wygraną mniej – również w 8 grach – odnotował Jacek Kondratowicz. Walka o zwycięstwo w I edycji tenisowego Challengera Sportgas będzie się więc toczyć do samego końca.

W styczniu dziesięciu panów rozpoczęło zmagania w drugiej grupie – żółtej i w niej emocji również nie brakuje. Z impetem występy rozpoczęli w niej Aleksander Kutnik cztery zwycięstwa w pięciu meczach oraz Władysław Szpornar – również cztery, ale w sześciu. Ciekawe jaka formę zadysponuje w kolejnych spotkaniach Ryszard Rządziński, na razie jedyny niepokonany, ale ma za sobą dopiero dwa mecze. Trzymamy kciuki za wszystkich!

Tuż po zakończeniu ferii zimowych dla Warszawy, czyli za tydzień, zaczniemy śledzić rywalizację pań, które regularnie trenują w naszej sekcji tenisowej Sportgas. Ale jesteśmy przekonani, że po ”złotkach” wyzwanie do gry przyjmą kolejni członkowie naszego stowarzyszenia i powstaną kolejne grupy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: tenis@sportgas.pl.