Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

V Mistrzostwa Polski Ciepłowników i Energetyków w Brydżu w Skorzęcinie, 6–8 maja 2016

W dniach 6 - 8 maja 2016 r. odbyły się V Mistrzostwa Polski Ciepłowników i Energetyków w Brydżu. Zawody zorganizowano w Hotelu „Nad Jeziorem Białym”, w Skorzęcinie (gmina Witkowo), położonym kilkanaście kilometrów od Gniezna. Skorzęcin to największy w Wielkopolsce ośrodek sportowo-wypoczynkowy, położony między jeziorami Białym i Niedzięgiel, otoczony przepięknymi lasami. Zawodnikom sprzyjała aura i przez cały czas świeciło piękne słońce, pozwalające nielicznym osobom nie biorącym udziału w zawodach na relaks na plaży nad jeziorem i zażywanie kąpieli słonecznej.

Współorganizatorem Mistrzostw był WZBS i Fundacja Taurus. Sponsorem głównym imprezy jest od lat firma energetyczna Veolia, której przedstawiciele zjawili się licznie na uroczystości wręczenia nagród.

W zawodach uczestniczyła bez mała setka zawodników reprezentujących różne podmioty sektora ciepłowniczego i energetycznego i zgrupowanych w rozlicznych drużynach brydżowych. 

Organizatorzy przewidzieli rozegranie dwóch turniejów par (na maxy i impy) oraz turniej teamów złożonych z 2 lub 3 par. W każdym turnieju par uczestnicy rozegrali 3 x 10 rozdań. W turnieju teamów uczestnicy rozegrali 36 rozdań systemem na dochodzenie, a mecze składały się z 4 rozdań. Na Mistrzostwach obowiązywały przepisy Polskiego Związku Brydża Sportowego.

Sędzią głównym zawodów był kol. Piotr Śmieliński z W.Z.B.S – POZNAŃ.

PGNiG SA/Sportgas, uczestniczący w Mistrzostwach Ciepłowniczych po raz pierwszy, był reprezentowany przez następujące osoby:
1. Jan Kałużyński 
2. Jerzy Kamiński
3. Andrzej Żółtowski
4. Jan Piotrowski
5. Tomasz Solarski

Reprezentanci PGNiG/Sportgas startowali ze zmiennym szczęściem i w tak licznym towarzystwie najwyraźniej walczyli z tremą i potrzebowali czasu na adaptację do tej rangi zawodów.

W turnieju drużynowym, w którym udział wzięło 20 teamów reprezentacja PGNiG SA/Sportgas zaczęła źle i na półmetku znajdowała się blisko końca rankingu. Jednakże w drugiej części zawodów drużynowych ekipa PGNiG SA/Sportgas przystąpiła do odrabiania dystansu i ostatecznie uplasowała się na 12 miejscu, pokonując w ostatniej rundzie drużynę poprzedzającą wynikiem 16 do 0. Łącznie drużyna PGNiG/Sportgas zgromadziła 107,5 VP, a do 10 pozycji zabrakło 1 punktu VP.

W atmosferze rywalizacji sportowej i często ożywionych dyskusji brydżowych odbywała się również integracja między ośrodkami i zawodnikami. W sobotę wieczorem miała miejsce kolacja połączona z grillem na świeżym powietrzu. Emocjom zawodniczym towarzyszyły zatem finezyjne doznania kulinarne.
Zgodnie z zapowiedziami organizatorów i deklaracjami sponsorów za rok odbędą się kolejne zawody, w których nie powinno zabraknąć naszej firmy gazowej.

(Jan Piotrowski)